Gotowanie na całym świecieWikipedia Dmitry Dzema, pixabay.com PublicDomainImages

Kuchnia polska, chińska czy włoska? Które potrawy smakują Wam najbardziej?

Gotowanie na całym świecie wygląda inaczej. Każdy kraj ma swoje tradycyjne potrawy, ulubione przyprawy i podstawowe składniki. Nie trzeba daleko szukać, by spróbować czegoś zupełnie nowego. Jaka jest wasza ulubiona kuchnia?

Gotowanie nie jest prostym zajęciem. Trzeba pamiętać każdy krok, uważać na proporcje, pilonować temperatury i robić wiele rzeczy na raz. Dlatego tylko niekórzy decydują się na eksperymenty w kuchni, reszta raczej woli stołować w restauracjach. Gusta co do smaków też się różnią - jedni wolą tradycyjne, polskie potrawy, inni chętnie próbują tego, co jada się w najdalszych zakątkach świata.

Gotowanie może być przygodą

Kuchnie świata dają cudowną możliwość próbowania wszelkch smaków. Od kiszonych ogórków i żurku z rodzimego podwórka, przez makarony i pizzę z Włoch aż po orientalne nuty w daniach chińskich. To tylko mały ułamek tego, czego można spróbować. Wiadomo wszakże, że nawet jeden kraj oferuje mnóstwo regionalnych przysmaków. Ogromny wybór sprawia, że wsórd smakoszy często wybuchają spory dotyczące tego, która kuchnia jest najlepsza.

Dla wielu Polaków to właśnie swojskie schabowe i rosół będą zawsze na pierwszym miejscu, inni zaś wolą bardziej niecodzienne kąski, takie jak sushi. Trzeba jednak pamiętać, że warto być otwartym na nowe smaki. Nigdy nie wiadomo, co skradnie nasze serca i powali kubki smakowe. Coś, co pozornie wydaje się wyjątkowo nieapetyczne, może okazać się niebywałym przysmakiem.

Następny artykuł