Gospodarka ważniejsza od zdrowia obywateli szwedzkich?Pixabay.com/ SwedishStockPhotos

Szwecja na czarnej liście. Szwedzi zaczynają żałować swoich decyzji

Gospodarka na pierwszym miejscu w Szwecji? Niektórzy eksperci uważają, że dla szwedzkich władz zdrowie obywateli jest mniej ważne. Cypr umieścił mieszkańców Szwecji na "czarnej liście". Oznacza to, że nie będą oni mogli przylecieć na wyspę w okresie wakacyjnym.

Ann Linde, szwecka minister spraw zagranicznych Szwcji, odpowiedziała na decyzję Cypru dotyczącą umieszczenia Szwedów na czarnej liście. Oznacza ona zakaz bezpośrednich lotów ze Szwecji. Według władz Cypru, mieszkańcy Szwecji mogą stanowić poważne zagrożenie zarażenia koronawirusem. - Nie chcemy dyskryminacji” - powiedziała minister w rozmowie z Bloomberg News.

Trudną i być może niebezpieczną sytuację zauważają jednak nawet sąsiednie kraje jak Norwegia, Finlandia i Dania. Według władz tych państw szwedzkie podejście do powstrzymania koronawirusa było zbyt kontrowersyjne. Uniwersytet Johnsa Hopkinsa podaje w specjalnym raporcie, że Szwecja ma około czterokrotnie większą śmiertelność na Covid-19 niż Dania, ponad sześciokrotnie większą niż Finlandia i prawie dziesięciokrotnie więcej przypadków śmiertelnych niż Norwegia.

Są oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanieSą oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Gospodarka ważniejsza niż zdrowie?

Szwecja nie wprowadzała bardzo znaczących restrykcji prawdopodobnie w obawie o kryzys gospodarczy. Poproszono tylko o dystans społeczny. Natomiast w Danii zamknęło gospodarkę w połowie marca. Osoby, które ich nie przestrzegają, muszą płacić surowe kary. W kwietniu rozpoczęło się częściowe znoszenie restrykcji. Wskaźnik infekcji w Danii cały czas spada.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 1 czerwca nowe obostrzenia. Nie ma wyboru, muszą je wprowadzić
2. W Sejmie przeszła bardzo ważna ustawa. W ostatniej chwili wprowadzono niezwykle istotną poprawkę

Cypr informuje, że decyzja o umieszczeniu Szwecji na "czarnej liście" opiera się na ocenie ryzyka "podstawowych wskaźników epidemiologicznych". Szefowa MSZ Szwecji zapowiedziała, że będzie poruszać tę kwestię w czasie rozmów z Cypryjczykami na spotkaniu ministrów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tym razem w kościele, pilny apel do wiernych
  2. Kot ukrył się w zielonych liściach. Tylko 10 proc. osób jest w stanie go znaleźć
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Z ostatniej chwili. Piłka nożna we Włoszech wraca. Podano ostateczną datę wznowienia Serie A

Źródło: Forsal

Następny artykuł