Góry szlaki w PolscePixabay.com

Najpiękniejsze góry w Polsce. Sprawdź szlaki, które zachwycają widokami

Góry od lat zachwycają swoją surowością, widokami oraz walką człowieka z samym sobą. Ze szczytów podziwiać można przepiękne widoki oraz cieszyć się świadomością, że wszystkie problemy zostały na dole. Te polskie szlaki cieszą się mianem szczególnie pięknych.

Góry nie od dziś są celem podróżników na całym świecie. Najwyższe szczyty przyciągają śmiałków z całego świata, lecz również dla amatorów przygotowane są szlaki zachwycające malowniczymi widokami. Na terenie naszego kraju znaleźć ich można dziesiątki, niektóre cieszą się jednak szczególną popularnością i w każdym sezonie spotkać tam można dziesiątki ludzi. Są swoistą atrakcją turystyczną, ale pozwalają też na odrobinę odpoczynku i wytchnienia od życia codziennego.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne? Te kilka wskazówek Ci pomożeJak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne? Te kilka wskazówek Ci pomożeCzytaj dalej

Najpiękniejsze górskie szlaki w Polsce

Nasz kraj pełen jest szlaków, które przyciągają fanów trekkingu i odrobiny wysiłku. W połączeniu z pięknymi widokami tworzy to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu, odpowiedni dla osób w niemalże każdym wieku. Szczególną popularnością cieszą się oczywiście Tatry, a w nich szlak na halę Gąsienicową. Jest to droga idealna nawet dla amatorów pieszych wędrówek, jak i zapalonych podróżników. Będąc w Tatrach, warto również wspiąć się na Koprowy Wierch, oferujący niesamowitą panoramę rozciągającą się na cztery strony świata.

Polskie góry zachwycają pejzażami

Polska to jednak nie tylko Tatry, ale również wiele innych możliwości. Wśród piechurów znaleźć można dziesiątki fanów Pienin, Bieszczad czy Karkonoszy. W tych ostatnich szczególnie lubiana jest trasa na Połoninę Caryńską, lubiana zarówno przez rodziny z dziećmi, jak i samotnych wędrowców, chcących nabrać dystansu do codziennego życia i poszukujących chwili wytchnienia, blisko natury.Ludzie kochający polskie góry na swojej mapie podróży pominąć nie mogą też jednej z ikon naszego kraju - karkonoskiej Śnieżki. Obserwatorium Meteorologiczne im. Tadeusza Hołdys przyciąga turystów nie tylko z naszego kraju, ale z całego Starego Kontynentu. Zbiór ten dumnie zamykają Rysy, stanowiące najwyższy punkt na mapie Polski. Są to góry dla szczególnie doświadczonych wspinaczy, jednak zdobycie tego szczytu bez wątpienia gwarantuje niepowtarzalną satysfakcję.

Następny artykuł