góry Polska pomocFot. Pixabay.com/Simy27

Inicjatywa polskich miłośników gór chwyta za serce. Zdecydowali się na niesamowity gest

Góry to wyjątkowe miejsce, które pozwala zmierzyć się z samym sobą, pokonać własne słabości oraz uciec od codzienności. Okazuje się, że łączą one również ludzi i to w wyjątkowy sposób. Miłośnicy górskich wędrówek podjęli właśnie wzruszającą inicjatywę.

Góry praktycznie od zawsze fascynują i urzekają swoją dzikością, niedostępnością oraz oczywiście pięknem. Wspinając się na szczyt, przeżywamy coś wyjątkowego i trudno się dziwić, że wielu podróżników regularnie decyduje się na takie wyprawy. Okazuje się jednak, że pozornie zimne wzniesienia mają również w sobie coś szczególnego - łączą ludzi w niezwykły sposób.

Najstarsza piramida w Polsce skrywa przerażającą tajemnicę. Aż ciarki przechodzą po cieleNajstarsza piramida w Polsce skrywa przerażającą tajemnicę. Aż ciarki przechodzą po cieleCzytaj dalej

Miłośnicy górskich przygód z Poznania stworzyli specjalną akcję, która nie tylko łączy wszystkich górołazów, ale również zamienia ich pasję w coś niezwykle dobrego. Każdy, dla kogo szczególnie ważne w życiu są góry oraz pomaganie potrzebującym, ma szansę uratować kogoś w potrzebie. Niezwykła inicjatywa jest poruszająca i ściska za serce.

Góry łączą ludzi - niezwykła inicjatywa w Poznaniu

Miłośnicy gór połączyli siły i postanowili wspólnie wspierać osoby, dla których zima jest bezwzględna - bezdomnym. Gdy temperatura spada, ich życie jest szczególnie zagrożone, dlatego potrzebna jest im błyskawiczna pomoc. Założycielki górskiej marki Level postanowiły zareagować i stworzyły akcję pomocową, skierowaną w głównej mierze do miłośników gór oraz sportów zimowych.

W jej ramach prowadzona jest zbiórka profesjonalnej i ciepłej odzieży narciarskiej, snowboardowej czy outdoorowej. Są to specjalne ubrania, które doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach. Dzięki swojej specyfikacji mogą uratować życie niejednemu bezdomnemu.

Wszystko, by pomóc potrzebującym w zimie

- Chodzimy po górach, nasi znajomi uprawiają zimowe sporty i wiemy, że kupowanie nowej odzieży i sprzętu potrafi wciągnąć. [...] Skutek tego jest taki, że na dnie szafy mamy kilka zapomnianych kurtek lub kompletów bielizny termicznej z dość niewielkimi śladami użytkowania. Jednocześnie bardzo bliskie są nam ideę zrównoważonego rozwoju i zero waste. Stąd pomysł, aby dać nieużywanej odzieży outdoorowej drugie życie i przekazać ją naprawdę potrzebującym - mówią organizatorzy.

Dary przekazane mają zostać poznańskiemu Stowarzyszeniu Pogotowie Społeczne. Zbiórka trwa do 20 grudnia, więc każda osoba, która zechce dołączyć i również pomóc potrzebującym, ma jeszcze szansę przekazać swoje ubrania. Szczegóły na temat akcji znaleźć można TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miało mieszkać tam milion osób, a nie ma nikogo. Nowoczesne miasto duchów przeraża
  2. Idealna praca dla miłośnika podróży. 180 tys. zł i darmowa podróż dookoła świata
  3. Ohydnie zdemolowali rajską plażę. Niestety pojawił się też polski akcent
  4. Jeden z najpiękniejszych basenów świata znajduje się w Polsce. Jego wygląd jest niesamowity
  5. Wioska jak z bajki istnieje! Nie ma tam żadnych dróg i samochodów, tylko cisza i spokój
  6. Owiane tajemnicą, podziemne miejsce w Rzymie. Wielu turystów nawet nie wie o jego istnieniu

Źródło: Marekowczarz.pl

Następny artykuł