Góry są popularne wśród Polakówfot. googlemaps/screen

Genialna wiadomość dla turystów jadących w góry. Informacja była długo wyczekiwana

Góry są popularne wśród polskich turystów. Polacy lubią podróżować po Polsce na własną rękę i samochodem. Jak łatwo dojechać w góry? Jaki jest stan polskich dróg? Wiadomość może pozytywnie zaskoczyć podróżnych.

Góry są jednym z tych kierunków, który Polacy bardzo często wybierają na wakacje. Południowe krańce naszego kraju mają sporo do zaoferowania, zwłaszcza w sezonie, lecz poza sezonem również turyści nie mają na co narzekać. W góry dojedziemy z niemal z każdego krańca Polski, pociągiem lub autobusem. Wielu z nas jednak wybiera swój prywatny środek transportu i przemierza Polskę samochodem na własną rękę. Nic więcej dziwnego, że kierowców najbardziej interesuje stan polskich dróg, które z roku na rok są w coraz lepszym stanie.

Rząd zabrał głos. Są gotowi przywrócić dwa ograniczeniaRząd zabrał głos. Są gotowi przywrócić dwa ograniczeniaCzytaj dalej

Droga przez Polskę w góry

Kiedy decydujemy się na podróż w góry samochodem, to musi wziąć pod uwagę wiele czynników. Najważniejszym jest oczywiście trasa i czas podróżny. Każdemu kierowcy z pewnością zależy na szybkim i bezkolizyjnym dotarciu do celu. Z pewnością czas podróży przyspiesza coraz lepszy stan dróg, nowe autostrady, drogi szybkiego ruchu i obwodnice, dzięki którym ominąć możemy centrum miasta. Ku radości kierowców w województwie świętokrzyskim kończą się prace nad obwodnicą, która ułatwi i skróci dojazd na południe Polski.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego
2. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane

3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

Obwodnica w świętokrzyskim

Zgodnie z informacją, jaka została podana w polskich mediach, trwają właśnie przygotowania do otwarcia w sierpniu ruchu na nowej obwodnicy. Droga budowana jest w okolicy Morawicy i będzie przedłużeniem drogi krajowej nr 73. Na razie zostanie otwarta tylko wschodnia część obwodnicy, lecz za niedługo rozpocznie się przebudowa istniejącej już zachodniej jezdni.

- Ta zmiana pozwoli na rozpoczęcie kolejnego etapu robót przy przebudowie jezdni zachodniej. Nowa droga poprawi sytuację na obciążonym ruchem podmiejskim i tranzytowym odcinku trasy łączącej węzeł Kielce Północ, Busko-Zdrój i Tarnów - czytamy na portalu onet.pl wypowiedź Małgorzaty Pawalec, rzecznika kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski przerwał urlop, wraca do pracy. Chodzi o rekord zarażeń w Polsce, ponad 600 osób
  2. Nie żyje były selekcjoner. Był legendą światowego sportu, pamiętały go miliony kibiców
  3. Dokładnie przyjrzeli się willi Jarosława Kaczyńskiego. Zadziwiające odkrycie tuż obok Matki Boskiej
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Córka Anny Jantar w ważnej sprawie pokazała znajdkę i jej dziecko. Zwróciła się z apelem do fanów

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł