góry karpaty czy sudetyFot. pixabay.com/ Robert_C

Sudety czy Karpaty, który łańcuch górski wybieracie?

Góry w Polsce są bardzo różnorodne i możemy wybrać wśród nich te, które odpowiadają nam najbardziej. Najbardziej popularnym wyborem wśród Polaków są Sudety i Karpaty. A Wy który łańcuch górski wybieracie?

Góry są bardzo częstym wyborem turystów, którzy chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i jednocześnie nacieszyć się imponującymi widokami. Polscy turyści najczęście wybierają Karpaty lub Sudety. Do której grupy się zaliczacie?

Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapominaOburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapominaCzytaj dalej

Które góry wybieracie?

Karpaty, których najwyższym pasmem są Tatry, częściej wybierają miłośnicy trudniejszych szlaków. Odważniejsi decydują się na wspinaczkę w Tatrach wysokich, które w znacznej części leżą już na Słowacji. Najwyższym szczytem tego łańcucha górskiego jest Gerlach, mierzący 2655 m n.p.m. Co ciekawe, ponad połowa powierzchni ogólnej Karpat leży w Rumunii, która również jest zdumiewająca pod względem krajobrazu.

Sudety są zdecydowanie mniejszym i niższym łańcuchem górskim. Jego najwyższym Szczytem jest Śnieżka, mierząca 1603 m.n.p.m. Rozciągają się na obszarze południowo-zachodniej Polski oraz północnych Czech, stosunkowo niewielka część sięga nawet do Niemiec.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki strach i krzyki na pokładzie samolotu. Służby wkroczyły do akcji
2. Prowadząca "Nasz nowy dom" bardzo martwi się o swoje dziecko. Media mówią o kryzysie
3. Lech Wałęsa nie próżnuje. Wybrał się na bajeczne wakacje. Co za luksusy

Polscy turyści często wybierają między Zakopanem w Karpatach a Karpaczem w Sudetach. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy po naszym wyjeździe i jak chcemy spędzić czas. A Wy gdzie chtniej przyjeżdżacie? Podzielcie się opinią w komentarzach pod postem na naszym Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Starszej suczce zostały 24 godziny życia. Kobieta mogła zrobić tylko jedno, aż chce się płakać
  2. Potężny sztorm i morska bitwa. Niesamowite nagranie zatopienia U-Boota
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Wnuczek oniemiał, gdy poznał pupila babci. Miesiącami myślała, że zajmuje się kotkiem, była w ogromnym błędzie

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł