Góry niemal miejscem tragedii.Fot. pikist.com/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Turystka wyszła w góry. Wystarczył jeden ruch i doszło do dramatu. Porażająca akcja

Góry niemal stały się miejscem tragedii. Jedna z turystek spadła z dużej wysokości, a w jej sprawie musiały interweniować miejscowe zespoły ratunkowe. Co więcej, zaginęła też współtowarzyszka poszkodowanej.

Góry w Europie Środkowej - to tutaj turystka z Łotwy miała spaść z aż 60 metrów. Lokalne zastępy interweniowały zaraz po wezwaniu jednego ze świadków. Przez pewien czas, nie było zgodności, gdzie przebywa współtowarzyszka obywatelki Łotwy.

Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokaremSą poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokaremCzytaj dalej

Alpejskie góry z interwencją w tle

Jak podają dziennikarze RMF24, we wtorek (22 września) turystka z Łotwy wybrała się w góry na terenie Niemiec. Trasa przebiegała przez Alpy Algawskie. 42-latka w godzinach późno popołudniowych wybrała się z niejaką Bellą od jeziora Seealpsee w kierunku doliny Oytal niedaleko Oberstdorfu.

Tam też turystka miała stracić równowagę i spaść z wysokości aż 60 metrów. Kobieta zaczęła wołać o pomoc. Głos 42-latki usłyszał pasterz mieszkający w okolicy. To właśnie on wezwał zespół ratowników. Co ważne, turystka nie wybrała się sama w góry - towarzyszyła jej Bella, suczka, która zniknęła z pola widzenia zaraz po wypadku.

Bawaria: Góry zabrały psa?

Wyjście w góry zakończyło się transportem turystki do pobliskiego szpitala. Kobieta na pokładzie śmigłowca została przebadana, a na miejscu zajęli się nią bawarscy lekarze. Okazało się, że kobieta odniosła wyłącznie niewielkie obrażenia i jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych opuściła szpital. Niestety, ratownicy nadal szukali Belli, a przełom w sprawie miał nastąpić nazajutrz.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki strach i krzyki na pokładzie samolotu. Służby wkroczyły do akcji
2. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
3. Lech Wałęsa nie próżnuje. Wybrał się na bajeczne wakacje. Co za luksusy

Bella wyszła w góry wraz z 42-latką, jednak zaraz po wypadku ratownicy nie mogli zlokalizować czworonożnej współtowarzyszki podróży. Dopiero w środę (23 września) po głośnym apelu o pomoc w poszukiwaniach, Bella wróciła do właścicielki. Co ciekawe, historię z pupilem w roli głównej odnotowały również polskie służby w Tatrach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego koty chodzą po aucie? Wszystko na temat upartych mruczków
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: RMF24

Następny artykuł