góry morskie oko TPNFot. Wikipedia.org/Małgorzata Gajecka/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Zagrali mecz na tafli Morskiego Oka. Ogromna burza, interweniuje TPN

Góry były miejscem wyjątkowego meczu. Rozegrano go na tafli Morskiego Oka, a teraz w tej sprawie interweniuje Tatrzański Park Narodowy. Wokół sprawy rozpętała się wielka burza.

Polskie góry znalazły się na celowników wielu, ogólnopolskich mediów. Tym razem jednak stało się to nie za sprawą ich piękna i niesamowitych szlaków, a wydarzeń, które rozegrały się na Morskim Oku. Na tafli odbył się pierwszy w tej części Tatr mecz hokeja, który obserwowany był na żywo nawet przez turystów. Teraz głos zabrał jednak Tatrzański Park Narodowy, podkreślając, że na te działania nie było zezwolenia.

Polka wracająca z Włoch przerwała milczenie. Wyjawiła prawdę o kontroli na polskich lotniskachPolka wracająca z Włoch przerwała milczenie. Wyjawiła prawdę o kontroli na polskich lotniskachCzytaj dalej

Polskie góry w oparach hokejowej afery

Pierwszy w historii mecz hokeja na zamarzniętej tafli Morskiego Oka miał miejsce w weekend. Było to niezwykłe wydarzenie, które odbiło się głośnym echem w mediach. Na lód weszło 19 zawodników, a większość z nich reprezentowała Podhale Nowy Targ. Organizatorzy po wydarzeniu dziękowali wszystkim osobom, którzy im pomagali.

- Pomysł zrodził się w mojej głowę już jakiś czas temu. Brakowało jednak rąk do pomocy. Teraz te ręce się znalazły i pomysł udało się zrealizować - mówił Mariusz Jastrzębski w rozmowie z portalem Podhaleregion.pl.

Nie zabrakło również podziękować dla Tatrzańskiego Parku Narodowego.

- Bardzo przychylnie do naszego pomysłu podeszły władze Tatrzańskiego Parku Narodowego za co im z tego miejsca serdecznie dziękuję. Pomysł wypalił więc na pewno będziemy go kontynuować. Za rok chcemy już jednak zrobić drugą edycję z większą "pompą" - dodał.

Szybko okazało się jednak, że mimo zapewnień organizatora, TPN twierdzi, że zgody na imprezę nie wyraziło.

Dzisiaj grzeje: 1. Poszedł na skargę do kierownika Suntago Park of Poland. Nagrał odpowiedź, niewiarygodne
2. Wystarczy jeden telefon, aby wymigać się od kary z urzędu. Może dzwonić twój znajomy

Wokół sprawy rozpętała się burza.

- Do TPN nie wpłynął żaden formalny wniosek na organizację meczu - stwierdziła Paulina Kołodziejska reprezentująca TPN w rozmowie z PAP.

Co więcej Gazeta.pl pisze, że Tatrzański Park Narodowy nie "przewiduje zgody na organizację tego typu wydarzeń w przyszłości". Sprawa jest wyjątkowo kontrowersyjna. Do oświadczenia TPN nie odniósł się jeszcze organizator, nie wiadomo też, czy poniesienie konsekwencje za organizację wydarzenia rzekomo bez otrzymania zgody.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie tylko trzynastki, seniorzy dostaną też czternastą emeryturę. Jednak jest podstępny haczyk, Polacy będą wściekli
  2. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie
  3. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  4. Media nie mają litości dla Suntago Park of Poland. Wyjątkowo bolesna opinia
  5. Flixbus ma niespodziankę dla pasażerów. Nowe trasy ucieszą wielu Polaków
  6. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł