góry pełno turystówFot. Paweł Nowak

Niewiarygodne, co się dzieje na polskim szlaku. Zdjęcia nie mieszczą się w głowie

Góry zawsze cieszą się dużą popularnością wśród Polaków, lecz to, co dzieje się w tym roku, przechodzi ludzkie pojęcie. Turyści tracą cierpliwość i pokazują zdjęcia z Orlej Perci. Czegoś takiego jeszcze nie było.

Góry sa pełne turystów bez względu na pogodę. Wielu Polaków zdecydowało się spędzić urlop w kraju ze względu na bezpieczeństwo, a także bon turystyczny, który nie działa za granicą. Efekt jest taki, że na szlakach tworzą się korki większe niż kiedykolwiek wcześniej. Szczególnie oblegane są Tatry i Karkonosze, gdzie turyści muszą stać w kolejce do największych atrakcji nawet ponad godzinę.

Ewakuacja w dużym polskim mieście. Wszystko zaczęło płonąć. Ludzie byli w środkuEwakuacja w dużym polskim mieście. Wszystko zaczęło płonąć. Ludzie byli w środkuCzytaj dalej

Góry są zatłoczone

W sieci pojawiły się zdjęcia z Orlej Perci, która choć jest popularna, nigdy nie widziała takich tłumów. Jak podaje portal Tatromaniak, w sobotę piękna pogoda przyciągnęła tak wielu turystów, że korki powstały nie tylko w drodze na Giewont czy Rysy, ale także na Orlą Perć. Wymagający odcinek nie odstraszył wędrowców, którym przyszło czekać nawet 1,5 godziny, by dotrzeć do celu.

Najtrudniejszy szlak w Tatrach jest wyposażony w łańcuchy, niektórzy turyści przypinają się także do uchwytów. Pokonanie trasy przy jednoczesnym przepinaniu ekspresów zajmuje nieco więcej czasu, a to przyczynia się do utworzenia korków. Inną kwestią jest wolniejsze tempo osób, które boją się przechodzenia nad przepaścią czy wręcz zatrzymują ruch nie mogąc zdobyć się na kolejny krok. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na swoją kolej lub zmienić strategię.

Dzisiaj grzeje: 1. Sceny jak z horroru. Znaleziono zwłoki ukryte w popularnym sklepie
2. W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?
3. Lidl szykuje wielką wyprzedaż. 80 proc. taniej kupisz nie tylko odzież

Tatromaniak proponuje wcześniejsze wychodzenie w góry, ponieważ z samego rana szlaki nie są przepełnione. Turyści, którzy ruszają o wschodzie słońca, bez problemu docierają do najbardziej obleganych atrakcji, zanim pojawią się tam inni. To pozwala na zaoszczędzenie czasu, który można wykorzystać na dalszą wędrówkę lub relaks w pięknych okolicznościach przyrody.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobny
  2. "Mówi pan rzeczy obsceniczne". Korwin-Mikke na antenie Polsatu wyprowadził dziennikarkę z równowagi
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Nieprawdopodobna przemiana kundelka z Radys. Trafił do adopcji, zmienił się o 180 stopni

Źródło: Tatromaniak

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł