góry z jezioremFot. wikimedia.commons/ Lowdown/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

"Bieszczadzkie morze" podbija serca Polaków. Wyjątkowe miejsce na urlop

Góry kojarzą się z pieszymi wędrówkami i zdobywaniem szczytów. Okazuje się, że w Polsce można tam robić o wiele więcej. Mnóstwo atrakcji charakterystycznych zarówno dla gór jak i morza jest dostępnych w Bieszczadach.

Góry dają nam wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Szlaki piesze, rowerowe, a nawet konne prowadzą przez najpiękniejsze zakątki Bieszczad. Jezioro Solińskie pozwala wypocząć na plaży z widokiem na wodę i góry. Połączenie atrakcji wodnych i górskich to najlepszy sposób, by pogodzić różne upodobania członków rodziny. "Bieszczadzkie Morze" trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu.

Minister o otwieraniu granic Polski. Wyjawił kolejny kraj, wielu będzie zachwyconychMinister o otwieraniu granic Polski. Wyjawił kolejny kraj, wielu będzie zachwyconychCzytaj dalej

Atrakcje dla każdego

Miejscowości leżące nad Jeziorem Solińskim (a wśród nich m.in. Polańczyk, Berezka czy Rajskie) są popularnymi kurortami wypoczynkowymi i ośrodkami sportów wodnych. Razem tworzą kompleks wyróżniający się niezwykle malowniczym i zróżnicowanym krajobrazem, który daje turystom wiele możliwości. Można odpocząć na plaży nad brzegiem jeziora, skorzystać z ciekawej oferty sportów wodnych, wybrać się na pieszą wędrówkę po górach lub zwiedzić okolicę na rowerze.

Popularną atrakcją Soliny jest największa w Polsce zapora, zbudowana na rzece San. Ma prawie 650 metrów długości i ponad 80 wysokości. Tamę można zwiedzać z przewodnikiem, podobnie jak znajdująca się w jej korpusie hydroelektrownię. Niecały kilometr od centrum Polańczyka, na wysokości 516 m n.p.m. położony jest punkt widokowy na Sawinie. Rozciąga się z niego widok Jezioro Solińskie oraz szczyty górskie w tle. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na nieregularny brzeg jeziora, które dyktuje warunki zabudowy okolicznych wsi.

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzą kolejne obiekty w Polsce. Znamy termin
2. Szybciej dotrzemy nad morze i w góry. Znany jest już termin ukończenia drogi S7 łączącej południe z północą kraju

Góry na każdą porę roku

Nad "Bieszczadzkie Morze" najlepiej jest jechać wiosną lub latem, kiedy temperatury sa wysokie i można swobodnie wędrować. Wakacje to najlepszy moment na żeglowanie, pływanie kajakami i rowerami wodnymi, a także kitefurfing. Dla osób pragnących zaznać spokoju najlepsza będzie wczesna jesień. W okolicy będzie już mniej turystów i straganów z pamiątkami, a kolorowe liście drzew utworzą wspaniałą mozaikę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś Agnieszka Chylińska obchodzi 44. urodziny. Niebywałe, jak się zmieniała na przestrzeni lat
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. Przepis na pyszne śniadanie, w którym zakocha się każda Polka

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł