góry pokryły się śniegiemFot. facebook.com/ GOPR Bieszczady

GOPR opublikował niewiarygodne zdjęcia. Bardzo ważne przesłanie dla Polaków

GOPR opublikował zdjęcia, które zakrzywiają rzeczywistość. Przyroda zaskakuje zjawiskami, a ratownicy mają dla Polaków bardzo ważny apel.

Góry są nieprzewidywalne, o czym świadczą najnowsze zdjęcia z Bieszczad. Chociaż od wczoraj mamy kalendarzową wiosnę, stoki wciąż są pokryte śniegiem. Taka warstwa białego puchu jest kojarzona z zimą, a teraz w drugiej połowie marca znowu można zaobserwować opady. Ratownicy GOPR podzielili się obrazami tego niezwykłego zjawiska na swoim profilu na portalu społecznościowym. Chociaż wiele osób kusi wybranie się na spacer po śniegu, być może ostatni raz w tym roku, nie powinni tego robić.

Trzęsienie ziemi w Europie. Ludzie w panice z łóżek wybiegali na uliceTrzęsienie ziemi w Europie. Ludzie w panice z łóżek wybiegali na uliceCzytaj dalej

Góry mogą zaczekać

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze apeluje o rozwagę i pozostanie w domach. Pomimo pustych szlaków, możemy spotkać kogoś, kto jest nosicielem koronawirusa. Zakażeni możemy być też sami - czasem nawet tego nieświadomi - a gdy coś nam się stanie, możemy zarazić ratowników. Nie ryzykujmy niepotrzebnie swoim zdrowiem, by wyjść na krótki spacer. Gdy stan zagrożenia epidemicznego minie, będziemy mieli okazję odetchnąć świeżym powietrzem i podziwiać piękno przyrody.

Dla osób spragnionych przepięknych górskich widoków są zdjęcia. Ratownicy przez cały rok zamieszczali je na swoim profilu, a teraz możemy do nich wracać i planować przyszłe wycieczki. Czas spędzony w kwarantannie można wykorzystać, przeglądając niezliczone fotografie i filmy z każdego zakątka ziemi. Wiele muzeów udostępniło możliwość zwiedzania ekspozycji online. Bez wychodzenia z domu możemy się przyjrzeć wybitnym dziełom architektury i sztuki.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpaczliwy apel Polaków o pomoc. Mają 48 godzin na powrót do domu, potem będą mieli ogromne problemy
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Pozostając w domu, możemy się też nauczyć podstaw języka obcego, który przyda się w przyszłych wyjazdach. Możliwości jest wiele, więc zamiast narzekać na brak możliwości wyjazdu, zajmijmy się przygotowaniami do kolejnych podróży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: Facebook

Następny artykuł