góry PolskaScreen/Facebook/Babiogórski Park Narodowy

Bardzo rzadkie drapieżniki pojawiły się w polskich górach. Nagrała je fotopułapka

Góry w Polsce zostały odwiedzone przez bardzo rzadko spotykanego drapieżnika. Fotopułapka uchwyciła wielkie koty, a film błyskawicznie trafił do sieci. Trzeba przyznać, że są naprawdę przepiękne.

Góry, w których fotopułapce udało się uchwycić te bardzo rzadko spotykane drapieżniki, są trudno dostępne dla człowieka. Mechanizm umieszczony został w nieuczęszczanych i dzikich rejonach Babiej Góry, którą odwiedzić się zdecydowały trzy przepiękne rysie.

Zderzenie dwóch statków wycieczkowych. Zarządzono pilną ewakuację, film trafił do sieciZderzenie dwóch statków wycieczkowych. Zarządzono pilną ewakuację, film trafił do sieciCzytaj dalej

Jak podają specjaliści, miejsce to szczególnie upodobały sobie do odwiedzin dzikie zwierzęta. Udało się tam już zarejestrować m.in. lisy, niedźwiedzia, a nawet całą, wilczą rodzinę. To jednak prawdziwa rzadkość, że na tych terenach pojawiły się rysie. Na przestrzeni ostatnich lat były rzadko spotykane, a tym bardziej nagrywane. Widywane są w Polsce niezwykle sporadycznie przez żywego człowieka.

Polskie góry odwiedziły rzadko spotykane rysie

- Trzy rysie, bardzo rzadkie drapieżniki w polskich górach, uchwyciła fotopułapka umieszczona w Babiogórskim Parku Narodowym - poinformował PAP przyrodnik reprezentujący park, Maciej Mażul.

Zimowa sceneria stała się doskonałym miejscem do zabawy dwóch młodych drapieżników, które przemieszczały się w towarzystwie swojej matki.

- Wideopułapka zarejestrowała samicę z dwójką młodych - dodał Mażul.

Film z fotopułapki trafił do sieci i zachwycił internautów

Rysie w Polsce spotykane są bardzo rzadko, a ich populacja szacowana jest na około 300 osobników. Na terenie naszego kraju są pod ścisłą ochroną, a z wyjątkiem samic z małymi żyją samotnie. Dorosłe osobniki mierzyć mogą do 150 cm, a ich wysokość w głębie sięga nawet 75 cm.

Niecodzienne nagranie z fotopułapki w internecie umieścił fanpage Babiogórskiego Paku Narodowego. Obejrzało go już kilka tysięcy internautów, a dziesiątki komentarzy wyrażają zachwyt nad pięknymi zwierzętami. Trzeba przyznać, że niespotykane ssaki naprawdę wyglądają niezwykle majestatycznie, ale też uroczo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wizzair i Ryanair wprowadzają wielkie zmiany od nowego roku. Dla wielu Polaków to może być okazja
  2. 5 osób nie żyje, tragedia w Portugalii i Hiszpanii. Na tym niestety nie koniec
  3. Co roku 1400-letnie drzewo tworzy wspaniały obraz. To jedyne takie miejsce na świecie, każdy powinien zobaczyć to na własne oczy
  4. Śnieg na rajskiej wyspie! Do tej pory nazywano ją miejscem wiecznej wiosny
  5. Sceny jak z horroru nad Nowym Jorkiem. Wszystko pochłonęła przerażająca, biała chmura
  6. Stan wyjątkowy w Australii. 6 osób nie żyje, szaleją ogromne pożary, sytuacja jest tragiczna przez rekordowy upał

Źródło: Onet

Następny artykuł