Góry z zakończoną renowacją ścieżki.Fot. Pixabay.com/Bronisław Dróżka (zdjęcie ilustracyjne)

Już dziś, w końcu. Wiadomość, na którą czekało wielu Polaków na wakacjach

Góry w świetle dzisiejszych doniesień odzyskają ważny punkt na jednym z najpopularniejszych szlaków. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego postanowiły przywrócić do ruchu turystycznego wcześniej zamknięty odcinek. Teraz turyści będą mogli ponownie zmierzyć się z wyjątkowym masywem.

Góry już dzisiaj będą oferować pełen zestaw ścieżek, który zagwarantuje zapalonym taternikom jeszcze wygodniejsze wejście na Orlą Perć. Po głośnym zamknięciu odcinka wielu wędrowców próbowało obejść trasę, jednak już teraz będzie można bez większych problemów wejść na masyw Tatr Wysokich.

Nowe ognisko koronawirusa. Wiemy, gdzie zostało wykryteNowe ognisko koronawirusa. Wiemy, gdzie zostało wykryteCzytaj dalej

Góry z zakończonym remontem

Jak informują dziennikarze serwisu portaltatrzanski.pl, już dzisiaj (czwartek, 20 sierpnia) władze Tatrzańskiego Parku Narodowego przywrócą do ruchu turystycznego szlak z Hali Gąsienicowej na Krzyżne (góry Tatr Wysokich). Odcinek był zamknięty od połowy lipca za sprawą długo zapowiadanego projektu renowacyjnego.

Chodzi przede wszystkim o szlak dojściowy z Doliny Pańszczycy na Krzyżne. Ścieżka oznaczona kolorem żółtym została zamknięta dokładnie 14 lipca. Wtedy też góry odcinka stały się obiektem zainteresowania władz TPN w kontekście remontu ścieżki. Zabezpieczenie zejścia zapewni turystom o wiele swobodniejsze poruszanie się po szlaku.

Świetna wiadomość dla taterników. Góry w rozkwicie

Za sprawą otwarcia szlaku dojściowego, teraz turyści wybierający się w góry będą mogli skorzystać z obydwu zejść z przełęczy, na której kończy się słynna Orla Perć. Jednakże, w świetle ostatnich prognoz, wędrowcy, którzy zdecydują się na wyjście w ten weekend, powinni wyposażyć się w znaczne zapasy wody.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?
2. Wellman nie zostawiła suchej nitki na polskich plażach i turystach. Ostre słowa, "rechoczą obleśnie"
3. Polacy przez pandemię oszaleli na punkcie jednej usługi. Ustawiają się niemal w kolejkach

Bardzo korzystna pogoda zarówno w piątek, jak i sobotą będzie m.in. na Pomorzu Gdańskim, a także w Łódzkiem, na Górnym Śląsku, czy w Małopolsce. Góry staną pod znakiem temperatur rzędu od 29 do 30 stopni nad kreską. W takich warunkach należy szczególnie chronić głowę, a także regularnie się nawadniać.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojawiła się nowa nadzieja polskich skoków narciarskich. To siostrzeniec Adama Małysza
  2. Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerość
  3. Ogłaszają alarm w mieście na polskiej granicy. Co się dzieje?
  4. Będą zmiany na polskiej granicy. Premier Morawiecki potwierdził
  5. Żywioł uderzył w Międzyzdroje. Nie miał litości, służby w akcji
  6. Zrobił z owczarka "żywy kłąb dredów", trzymał go na łańcuchu. Kiedy zapukali do jego drzwi, myślał, że mu się upiecze

Źródło: portaltatrzanski.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł