góry znów są dostępneFot. unsplash.com/@auror

Uwielbiana przez turystów ostoja spokoju ponownie otwarta. Wspaniała wiadomość dla fanów gór

Góry są idealnym miejscem na pieszą wędrówkę, a my znowu możemy z tego korzystać. Od poniedziałku zniesiony został zakaz wstępu do lasów, w tym również do parków narodowych.

Góry przez krótki czas były niemal całkowicie niedostępne. W związku z łagodzeniem restrykcji możemy wybrać się na spacer to wielu parków narodowych, które w zależności od decyzji dyrektora, będą otwarte lub nie. Bieszczadzki P.N. już zaprasza mieszkańców regionu, by skorzystali z uroków natury. Szlaki piesze są przygotowane na ponowne przyjęcie turystów, jednak z racji ograniczeń podróżowania, tylko tych z najbliższej okolicy.

Paryskie służby wykryły koronawirusa w ujęciach wody niezdatnej do picia. Wydano oświadczenieParyskie służby wykryły koronawirusa w ujęciach wody niezdatnej do picia. Wydano oświadczenieCzytaj dalej

Góry znów są dostępne

- W związku z ogłoszeniem pierwszego etapu łagodzenia obostrzeń informujemy, iż począwszy od poniedziałku udostępniamy szlaki piesze - powiedział PAP zastępca dyrektora BdPN dr Przemysław Wasiak - Korzystanie z wiat nie jest dozwolone. Nieczynne są pola biwakowe. Na terenach leśnych nie ma obowiązku zasłaniania twarzy - dodał dr Wasiak.

Należy pamiętać, że na parkingach i powierzchniach widokowych obowiązek zasłaniania twarzy nadal obowiązuje. Dystans minimum 2 m od innych osób musi być zachowany w każdym miejscu. Bieszczadzki Park Narodowy na bieżąco będzie wydawał komunikaty dla odwiedzających, dlatego trzeba je sprawdzać i stosować się do poleceń pracowników. Niebawem, zgodnie z zapowiedziami, prawdopodobnie także Magurski P.N. wyda podobne ogłoszenia.

Dzisiaj grzeje: 1.Zmiana w zasadach noszenia maseczek. Dodano wyjątek od dzisiaj, wielu się ucieszy
2. Godziny dla seniorów już nie codziennie. Sklepy ograniczają udogodnienia

Mniej szczęścia mają mieszkańcy okolic Tatrzańskiego Parku Narodowego, który pozostanie zamknięty na dłużej. Wysokie góry i trudne do pokonania szlaki stwarzają większe prawdopodobieństwo wypadku i konieczności wezwania służb ratunkowych. W takiej sytuacji występowałaby możliwość zarażenia koronawirusem pomiędzy poszkodowanym a ratownikami, czego lepiej uniknąć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski szykuje kolejne ograniczenia. Chodzi o pracę, zwłaszcza służba zdrowia ma powody do radości
  2. Maseczki mogą zostać z nami na najbliższe dwa lata. Wiceminister zdrowia wyjaśnia
  3. Ogromna zmiana we Włoszech w czasie narodowej kwarantanny. Rekordowy, niespodziewany wzrost
  4. Papież powiedział o "jeszcze gorszym wirusie" grożącym światu podczas pandemii. Smutne słowa dają do myślenia
  5. Cała Warszawa się zatrzymała. Zawyły syreny, aż łzy napływają do oczu, poruszające
  6. Ważna decyzja ws. powrotu Ekstraklasy. Padła data, na którą kluby czekały od dawna

Źródło: Onet

Następny artykuł