góry są miejscem tragediiFot. Pixabay.com/_Alicja_

Tragiczna wiadomość z południa Polski. Znaleziono ciało kobiety

Góry, a zwłaszcza te wysokie, są miejscem śmierci wielu osób. Nieuwaga, złe warunki atmosferyczne lub nieodpowiednie przygotowanie mogą być przyczyną tragedii. We wtorek rano na szlaku znaleziono ciało kobiety.

Góry są już często odwiedzane przez turystów ze względu na coraz ładniejszą pogodę. Nie tylko szlaki piesze cieszą się popularnością, ale też trasy wspinaczkowe. Na jednej z nich została znaleziona kobieta, która nie przeżyła upadku z wysokości. Ciało taterniczki odnalazł we wtorek instruktor Polskiego Związku Alpinizmu, który prowadził swoją grupę szkoleniową pod zachodnią ścianą Kościelca w Tatrach.

Rzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzeczRzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzeczCzytaj dalej

Góry były jedynym świadkiem

Ratownicy ustalili już pierwsze szczegóły dotyczące wypadku. Kobieta wyruszyła na trasę do wspinaczki sama, nie było też żadnych świadków tego tragicznego zdarzenia. Obrażenia na ciele wskazują, że upadła z dużej wysokości, niewykluczone, że nawet z rejonu wierzchołka Kościelca. Wypadek miał miejsce niedługo przed tym, jak grupa dotarła na miejsce.

Ciało kobiety zostało przetransportowane do Zakopanego, gdzie zostanie poddane szczegółowej obdukcji. Policja pod nadzorem prokuratury ustali przyczynę śmierci i dane osobowe ofiary. Nic nie wskazuje na udział osób trzecich w tym zdarzeniu, lecz na oficjalną informację trzeba jeszcze poczekać.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się. Żywioł uderzył, zginęło 2-miesięczne dziecko i inne ofiary, a to dopiero początek
2. Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznych

W Tatrach niedawno zostały otwarte szlaki piesze, które są niedostępne zimą. Zapobiega to części wypadków, lecz w przypadku wspinaczki sprawa ma się nieco inaczej. Tylko osoby uprawnione do uprawiania wspinaczki wysokogórskiej mogą skorzystać ze specjalnych tras, które wymagają wielu umiejętności. Kobieta, która spadła, z całą pewnością nie była amatorką.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjątkowo ponury bilans. Nagły przyrost zachorowań, tak źle nie było od wielu dni
  2. Chciał wychowywać psa zabójcę. Gdy zwierzę okazało się łagodne, nastolatek wykonał okropny krok
  3. Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszy
  4. Z ostatniej chwili: Wiadomość dotycząca wakacji w Polsce. Minister przekazał wspaniałą wiadomość
  5. Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanie
  6. Żałoba w rodzinie zasłużonego byłego trenera reprezentacji Polski. Stracił najbliższą osobę, kibice składają kondolencje

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł