góry turyści cofani przez straznikówFot. Pixabay.com/PRZEMKO/zdjęcie poglądowe

Skrajna nieodpowiedzialność polskich turystów. Strażnicy cofnęli 50 osób, które złamały zakaz

Góry wciąż przyciągają tłumy turystów, choć w obecnej sytuacji niestety nie jest to wskazane. Strażnicy musieli cofnąć 50 osób, które złamały zakaz.

Polskie góry przyciągają turystów o każdej porze roku. Zwykle jest to ogromnym atutem naszego kraju, jednak w dobie szalejącego wirusa, jest to bardzo niebezpieczne zachowanie. Tatrzański Park Narodowy wydał zakaz wychodzenia na szlaki, niestety niektórzy podróżnicy wykazują się skrajną nieodpowiedzialnością. Aż 50 osób nie zastosowało się do zaleceń służb i musieli zostać cofnięci przez strażników z regionu Morskiego Oka.

Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęKwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Polskie góry zamknięte. Turyści złamali zakaz

Tatrzański Park Narodowy (TPN) wydał zakaz wychodzenia na szlaki turystyczne. Dotyczy on wszystkich turystów, a nie obowiązuje jedynie mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Niestety nie wszyscy się do tego stosują, co jest przejawem skrajnej nieodpowiedzialności w sytuacji bardzo szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

- Ludzie przyjechali w Tatry, bo potraktowali czas zagrożenia jako dodatkowe ferie, co jest naganne. Niestety zatrzymani przez nas turyści tłumaczą się, że mieszkają tutaj, ale nie potrafią się wylegitymować. Inni mówią, że mają w Zakopanem mieszkania, kolejni tłumaczą, że zapomnieli dokumentów lub że nie wiedzieli o zakazie. Mieszkanka Warszawy tłumaczyła, że w Tatrach czuje się bezpieczniej niż w stolicy - mówił w rozmowie z PAP Edward Wlazło, komendant straży TPN.

Złamanie obowiązującego zakazu objęte jest sankcjami finansowymi. Mandat za ten czyn wynosić może 500 zł. Strażnicy nieodpowiedzialnych turystów spotkali m.in. w Kuźnicach, na Rusinowej Polanie oraz w Dolinie Chochołowskiej, Strążyskiej, Kościeliskiej, Białego, Olczyskiej oraz Małej Łąki.

Dzisiaj grzeje: 1. Przylecieli z Hiszpanii do Polski. "Nikt nie powiedział, czy jesteśmy poddani kwarantannie"
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

- Nie jesteśmy w stanie być na każdym punkcie wejściowym, ale jesteśmy w wielu punktach. Apelujemy o przestrzeganie zarządzenia dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego dla dobra całego społeczeństwa. Prosimy o pozostanie w domach - apeluje do Polaków komendant Wlazło cytowany przez RMF24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Ważna wiadomość z polskich lotnisk. Każdy musi się zastosować
  4. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy
  5. Ryanair podjął decyzję ws. koronawirusa. Ważne informacje dla pasażerów
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: RMF24

Następny artykuł