góry gopr nie żyjeFot. Pixabay,com/Arcaion

Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie

Góry były całym jego życiem, kochał je i poświęcał się, by ratować w nich innych. GOPR w żałobie pożegnało wspaniałego człowieka, któremu wielu turystów może być wdzięcznych.

Góry mają swoich bohaterów, którzy całym swoim życiem pokazują, jak dobrze je rozumieją i kochają. Choć jest ich niewielu, to całe rzesze turystów mogą być im wdzięczne za służbę oraz narażanie własnego życia, by pomóc drugiemu człowiekowi.

Nowa moda wśród turystów. W oryginalny sposób podróżują już miliony ludzi na świecieNowa moda wśród turystów. W oryginalny sposób podróżują już miliony ludzi na świecieCzytaj dalej

Właśnie w mediach społecznościowych pojawiła się tragiczna wiadomość o śmierci wspaniałego Polaka- Kazimierza Osieckiego. Przez całe lata związany był z bieszczadzką grupą GOPR, wraz z którą pomagał turystom w potrzebie.

Całym życiem pokazywał, że kocha góry

Tragiczną wiadomość na swoim Facebooku przekazał bieszczadzki oddział GOPR.

- W czwartek 13 lutego w wieku 82 lat na wieczny dyżur odszedł Kazimierz Osiecki – Członek Honorowy GOPR - jest napisane pod wzruszającym, czarno białym zdjęciem.

Jak możemy przeczytać dalej, pan Kazimierz związany jest z GOPR od 1961 roku. Przez te wszystkie lata poświęcał się, by ratować innych. Był instruktorem ratownictwa górskiego, Szefem Komisji Szkolenia oraz Kierownikiem sekcji Operacyjnej Lutowiska.

Wielka strata

Zgodnie z przekazanymi informacjami, przepracował jako ratownik górski 1807 godzin społecznych, a aktywnie uczestniczył w 52 wyprawach i akcjach ratunkowych. Prowadził również punkt ratunkowy GOPR w leśniczówce pod Lutowiskami. Wszystkimi swoimi działaniami ratował i pomagał tysiącom turystów z całej Polski i nie tylko.

Jak możemy przeczytać, pogrzeb zmarłego odbędzie się w najbliższą sobotę w Lutowiskach.

- Rodzinie i bliskim Zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia. Ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Cześć Jego Pamięci ! - zakończono poruszający wpis.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 8-letnia dziewczynka zmarła… ze starości. Powód jest wyjątkowo rzadki
  2. Lekarze stwierdzili, że jest tylko smutna. 15-latka powoli umierała na raka
  3. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
  4. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości ze świata
  5. Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]
  6. Straszne doniesienia napływają do mediów. Są ofiary śmiertelne, wśród rannych dzieci

Źródło: Facebook

Następny artykuł