Góry TPN zamknięte TatryTurysci.pl

Pilny komunikat TPN dla turystów. Wszystko zamknięte, choroba z Chin szaleje

Polskie góry zostały zamknięte, Tatrzański Park Narodowy podjął pilną decyzję związaną z błyskawicznie rozprzestrzeniającym się w naszym kraju koronawirusem.

Góry są jednym z najbardziej lubianych terenów w naszym kraju. Szczególną popularnością cieszą się w okresie letnim oraz zimowym, kiedy szlaki i stoki są wyjątkowo atrakcyjne dla przyjezdnych. Niestety obecnie sytuacja w naszym kraju, związana z koronawirusem, jest na tyle poważna, że Tatrzański Park Narodowy zadecydował o zamknięciu Tatr dla turystów.

Pilnie poszukiwani pasażerowie Ryanaira. Lecieli do Polski z osobą zakażoną, wielkie niebezpieczeństwoPilnie poszukiwani pasażerowie Ryanaira. Lecieli do Polski z osobą zakażoną, wielkie niebezpieczeństwoCzytaj dalej

Polskie góry zamknięte dla turystów

- W związku z zapowiedzią wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz odpowiadając na apel premiera i ministra zdrowia, by na czas zagrożenia pozostać w domach, nie wychodzić bez potrzeby, w trosce o zdrowie wszystkich obywateli jesteśmy zmuszeni zamknąć teren TPN do odwołania - możemy przeczytać w komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Wszystkie punkty wejścia do Parku zamknięte są od czwartku, schroniska również nie mogą przyjmować rezerwacji. Nieczynny jest wyciąg w rejonie Kasprowego Wierchu oraz parkingi. TPN podkreśliło również, że choć powszechnie mówi się o "dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu" i jest to oczywiście prawda, to i tak "trzeba pamiętać, że turyści podróżują, korzystają ze środków komunikacji, restauracji i innych miejsc dostępnych publicznie, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się epidemii".

Dzisiaj grzeje: 1. Loty z Polski odwołane. Kolejne linie podejmują błyskawiczne działania
2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA

Zamkniecie całego terenu Parku nie dotyczy oczywiście mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Apeluje się również do turystów, którzy obecnie są na urlopach w schroniskach. Powinno zastanowić się nad powrotem do domów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień
  2. Właśnie teraz kapusta pekińska jest na wagę złota. Powinno się ją jeść na potęgę
  3. Kolejne loty z Polski anulowane. Seria pilnych działań LOT
  4. Imprezy masowe w Polsce zabronione. Największe wydarzenie turystyczne w kraju odwołane
  5. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą
  6. Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji

Źródło: TVP Info

Następny artykuł