Góry. Zamykają jedną z atrakcji turystycznychWikipedia.org/ Aga Viburno/ CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Zamykają, klamka zapadła. Setki Polaków będzie wściekłych

Góry wciąż przyciągają dużą liczbę turystów. W porównaniu do morza, to miejsce jest atrakcyjne nawet jesienią. Niestety, podróżujący będą zawiedzeni pewną decyzją. Jedna z atrakcji turystycznych została zamknięta. Jaki jest powód?

Góry to idealne miejsce na wypoczynek w czasie jesieni. Krajobrazy są jak zawsze niesamowite, a niższe temperatury mogą okazać się pomocne podczas zwiedzania. Ci turyści, którzy planują tam wyjazd w najbliższym czasie, mogą być jednak zawiedzeni z pewnego powodu. To dlatego, że zamknięta zostanie jedna z atrakcji.

Dzisiaj pogrzeb, wielka żałoba. Daniel odszedłDzisiaj pogrzeb, wielka żałoba. Daniel odszedłCzytaj dalej

Góry. Zamykają atrakcję turystyczną

Sprawa dotyczy osób, które wybierają się na urlop w Tatry. TPN poinformował, że szlak turystyczny z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Przełęcz Krzyżne, który jest oznaczony kolorem żółtym, będzie zamknięty do odwołania. Jako powód podano prace remontowe, które mają zacząć się w poniedziałek. Jest jednak okazja, aby szlakiem przejść.

Okazuje się, że szlak będzie zamknięty jedynie od poniedziałku do piątku. Będzie można z niego korzystać w weekendy. Poinformowano, że prace muszą być wykonywane ręcznie. Ekipa remonotwa będzie używała jedynie ręcznych narzędzi jak łopaty, młoty czy sztangi. Szlak będzie naprawiany wykorzystująca lokalne głazy czy drewniane żerdzie. Nie wiadomo, do kiedy potrwają prace. Wynika to nieprzewidywalnej pogody w górach.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest potwierdzenie, pilny zakaz. Od 8 rano w poniedziałek
2. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek

Szlak, o którym mowa, prowadzi do Doliny Pańszczycy oraz do Doliny Gąsienicowej. Przełącz Krzyżne jest skrajnym punktem Orlej Perci, czyli najtrudniejszego szlaku w polskiej stronie Tatr. Więcej o górach w Polsce można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczęka
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
  4. Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie jeszcze trudniej, znamy szczegóły
  5. Anna Lewandowska musi prosić o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Kobieta poprosiła o najbrzydszego i najstarszego psa w schronisku. Powód sprawia, że łzy napływają do oczu

Źródło: Onet

Następny artykuł