Góry jednak bez bonu?Fot. pxhere.com/ CC0 Domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Dostała SMS od hotelu w górach i od razu wysłała go do mediów. Czysty absurd, robią co chcą

Góry miały być okazją do rodzinnego spędzenia urlopu, jednak “zasady” jednego z ośrodków wyprowadziły turystkę z równowagi. Jeden SMS całkowicie przekreślił ich plany. Powód? Polityka hotelu.

Góry najpewniej nie zagoszczą na przyszłej liście preferencji wyjazdowych czytelniczki WP. Kobieta po rezerwacji pokoju i dopięciu planów na ostatni guzik dostała wiadomość od przedstawicieli ośrodka, że płatność bonem turystycznym nie jest możliwa. Jednakże hotel zaprasza - ale z gotówką.

Dzisiaj pogrzeb, wielka żałoba. Daniel odszedłDzisiaj pogrzeb, wielka żałoba. Daniel odszedłCzytaj dalej

Góry nie dla bonu?

Po epizodach z naciągaczami, przyszedł czas na samych hotelarzy. Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, jedna z czytelniczek serwisu przesłała na skrzynkę redakcyjną treść SMS-a, którego dostała z ośrodka na południu Polski. Cała rodzina kobiety miała wyjechać w góry po sezonie - we wrześniu. W wiadomości kompleks wyjaśnił - parafrazując - tak, zapraszamy, ale z gotówką, bo bon realizujemy w lipcu i sierpniu.

- Niestety nie będzie można zrealizować bonu. Bon będziemy realizować tylko w sezonie letnim - lipiec, sierpień. Przyjazd we wrześniu jest możliwy, ale bez bonu [...] Czy jest to fair? Jesteśmy z mężem zbulwersowani. Czy to hotel ma dyktować nam czas, w którym mamy wypocząć z dziećmi?! - relacjonuje treść SMS-a i reakcję rodziny czytelniczka Wirtualnej Polski.

W góry z bonem, ale po zaciągnięciu języka

Temat felernego wyjazdu w góry podjęła Polska Organizacja Turystyczna. Okazuje się, że ośrodki, które są zarejestrowane w spisie POT, mają możliwość realizacji usług w zamian za środki z bonu, jednak nie musi to być reguła. Przedsiębiorcy mają prawo, ale nie obowiązek przyjmowania świadczenia, więc przed wyjazdem - warto zaciągnąć przysłowiowego języka u źródła, czyli w samym ośrodku.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest potwierdzenie, pilny zakaz. Od 8 rano w poniedziałek
2. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek

- Zgodnie z art. 9. ust. 1., prawo do przyjmowania płatności dokonywanych za pomocą bonu przysługuje przedsiębiorcy turystycznemu oraz organizacji pożytku publicznego znajdującym się na liście przedsiębiorców turystycznych, oraz organizacji pożytku publicznego mających prawo do przyjmowania płatności dokonywanych za pomocą bonu - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Grzegorz Cendrowski z POT.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczęka
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
  4. Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie jeszcze trudniej, znamy szczegóły
  5. Anna Lewandowska musi prosić o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Kobieta poprosiła o najbrzydszego i najstarszego psa w schronisku. Powód sprawia, że łzy napływają do oczu

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł