góry na śnieżkę w szortachFot. Wikimedia.org/Stefan Kühn/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

W samych szortach i butach wszedł na Śnieżkę. Zimno się robi od samego patrzenia [FOTO]

Góry są przepiękne, bywają jednak również bezlitosne. Wyprawa na szczyty wymaga odpowiedniego przygotowania, bywają również przypadki skrajne. Jest mężczyzna, który na śnieżkę wszedł w samych szortach i butach.

Góry, szczególnie zimą, wymagają doskonałego przygotowania podróżnika. Silne wiatry, niska temperatura oraz częste opady sprawiają, że zdobycie szczytu bywa niezwykle trudnym zadaniem. Służby bezustannie upominają turystów i przypominają im o wzięciu w trasę odpowiedniego sprzętu oraz ubraniu się adekwatnie do pogody. Wim Hof jednak słynie z tego, że najwyższe szczyty zdobywa nie tylko bez ekwipunku, ale również bez ubrań.

42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicąCzytaj dalej

Zdobywa góry w samych szortach

Wim Hof jest powszechnie znaną postacią wśród podróżników z całego świata. Nazywa się go Icemanem, ponieważ słynie z tego, że jest wyjątkowo odporny nawet na ekstremalne zimno. Udało mu się już zdobyć m.in. Mount Everest w samych szortach i butach, pobił również rekord świata w zanurzaniu w lodzie - udało mu się wytrzymać aż godzinę i 52 minuty.

Obecnie prowadzi specjalny kurs dla morsów w Polsce, który odbywa się w miejscowości Pasieka. Uczy chętnych odporności na niskie temperatury, specjalnych technik oddychania czy odpowiedzialnej ekspozycji na zimno, dzięki której przetrwać można nawet w skrajnych warunkach.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy uwięzieni w hotelu za granicą. Wprowadzono pilną kwarantannę, osoba zakażona
2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące

W ramach treningów Wim Hof wchodzi również w samych szortach i butach na Śnieżkę, choć warunki tam są wyjątkowo wymagające. Jest to jednak jeden z obowiązkowych elementów kursu, który przechodzą również jego podopieczni, wśród których jest m.in. tenisistka Caroline Woźniacki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszedł na jaw jeden z największych sekretów Asi z Chłopaków do wzięcia. Włos jeży się na głowie
  2. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne
  3. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  4. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
  5. Uwielbiany, górski ośrodek zostaje zamknięty. "Goście proszeni o powrót do domów"
  6. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy

Źródło: Onet

Następny artykuł