Góry z czarną serią.Fot. Google Maps

Czarna seria na południu Polski. Łzy napływają do oczu

Góry jednak z “czarną serią”. Najnowszy bilans związany jest najpewniej z dużą popularnością południa wśród tegorocznych urlopowiczów. Na statystyki wpływała również pogoda.

Góry notują coraz większą liczbę wypadków i zdarzeń niebezpiecznych dla życia lub zdrowia. Jak podają miejscowe służby, tylko w sobotę (8 sierpnia) potwierdzono 8 przypadków. Najbardziej newralgicznym momentem są godziny wieczorne. Głos w sprawie zabrały tatrzańskie służby.

Potężny wybuch, domy po prostu zniknęły w sekundę. Są ofiary, za granicą doszło do tragediiPotężny wybuch, domy po prostu zniknęły w sekundę. Są ofiary, za granicą doszło do tragediiCzytaj dalej

Góry z “czarną serią”

Jak podaje redakcja Polskiego Radia, tylko w sobotę, 8 sierpnia Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe było wzywane do ośmiu interwencji. Najpoważniejszy przypadek miał miejsce w godzinach wieczornych. Wtedy też przed 20:00 mężczyzna, który wybrał się w góry, złamał nogę. Interweniowały wyspecjalizowany zespół służb. Według relacji Polskiego Radia do zdarzenia z soboty doszło na Kazalnicy Mięguszowieckiej.

Aby uniknąć kilkuosobowej ekspedycji w góry, która najprawdopodobniej trwałaby całą noc, TOPR wykorzystało śmigłowiec ratunkowy. Sprawę potwierdził w rozmowie z Radiem Kraków Krzysztof Długopolski, dyżurny oddziałów.

Góry z falą upałów

Teraz ratownicy apelują, aby turyści wybierający się w góry odpowiednio przygotowali się do wędrówki, zwłaszcza w kontekście zapowiadanych upałów. Zarówno TOPR, jak i przedstawiciele służby zdrowia zaznaczają, aby urlopowicze zaopatrzyli się w nakrycia głowy i zapasy wody. Jak się okazuje, właśnie omdlenia i urazy kończyn są w Tatrach najczęstszymi powodami interwencji ratowników.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalna wiadomość z Mielna. Poszli "tylko" po rybę do smażalni
2. Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani rusz

Góry w tym sezonie cieszą się ogromną popularnością ze strony turystów, jednak TOPR apeluje o zachowanie rozwagi, zwłaszcza na często “przejmowanych” przez turystów szlakach. Tam też występują długie kolejki.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczne wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Został wybrany najlepszym w Europie, pękamy z dumy
  2. Monika Kurska nie wytrzymała, przerwała milczenie. "Nie chcę tych ludzi znać"
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Wrocław. Nie miał litości dla małego szczeniaka. Kamery w bloku wszystko nagrały

Źródło: Polskie Radio

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł