Góry austriackie miejscem tragedii. Nie żyją turyścifot. wikipedia/Altura

Prawdziwa tragedia. Są ofiary i wielu rannych. Na popularnym w Europie szlaku rozegrał się dramat

Góry w Europie były miejscem tragedii. Nad górskim wąwozem posypały się skały, które spadły na przechodzących turystów. Minimum osiem osób jest poszkodowanych. Niestety, dwie osoby zmarły.

Góry w pobliżu austriackiego Mixnitz to popularna atrakcja turystyczna w Europie. To tam, w pobliżu Styrii, doszło do tragedii, w której poszkodowani zostali podróżujący. Nad górskim wąwozem posypały się skały, które spadły na turystów. Dwie osoby zmarły, natomiast osiem jest rannych.

Rząd podjął zaskakującą decyzję ws bonu turystycznego. Pomysł może nie spodobać się PolakomRząd podjął zaskakującą decyzję ws bonu turystycznego. Pomysł może nie spodobać się PolakomCzytaj dalej

Śmiertelna wyprawa w góry

Turyści wybrali się na górską wycieczkę. Postanowili zwiedzić Bärenschützklamm, czyli pomnik przyrody znajdujący się na północ od Grazu. Jest tam położona ścieżka, która prowadzi przez wąwóz. Jest uważana za jedną z najbardziej atrakcyjnych tras wędrownych w całej Austrii. Można tam przejść 164 drewnianymi pomostami. Jest tam dwa i pół tysiąca schodów i stopni.

To tam doszło do tragedii. Na przechodzących drewnianymi pomostami turystów posypały się skały. Oderwały się od ściany góry. Skały spadły z ogromną siłą. Jak poinformowały austriackie media, zerwanych zostało nawet kilka pomostów. Niestety sytuacja skończyła się tragicznie. Zmarły dwie kobiety. Według portalu heute.at były to 21-letnia Austriaczka oraz 50-letnia Węgierka. Dodatkowo poinformowano o ośmiu osobach rannych.

Dzisiaj grzeje: 1. Mężczyzna bliski Martynie Wojciechowskiej nie żyje. Podróżniczka wspomina go po latach we wzruszającym wpisie
2. Do wzięcia było 5 tys. zł, teraz jest nawet 10 razy więcej. Wnioski spływają błyskawicznie

Na miejsce wypadku zostały wysłane cztery śmigłowce. Aby dostać się do poszkodowanych, ratownicy musieli użyć lin. Musieli przedostać się przez pionowe skały. Pracowała również ekipa, która specjalizuje się w udzielaniu pomocy uczestnikom wypraw canyoningowych. Służby ustalają, czy na miejscu nie ma jeszcze więcej ofiar. Jakiś czas temu w Polsce również doszło do tragedii w górach. Pisaliśmy o tym tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje popularny mistrz świata. Stracił życie w ekstremalnych okolicznościach, dramatyczne szczegóły
  2. Naprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałem
  3. Dramat na plaży, Polak w stanie ciężkim. Niewyobrażalna tragedia za granicą
  4. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje
  5. Tragiczna wiadomość z rana. Michał Borowski nie żyje, wielki cios dla Polski
  6. Pędził motorem przed siebie. Kiedy zauważył psa na drodze, postąpił jak bohater

Źródło: RMF24

Następny artykuł