góry akcja ratunkowaFot. pixabay.com/ Robert_C

Akcja ratunkowa w polskich górach. Wybrali się na szczyt. Utknęli

Góry były miejscem dramatycznej akcji ratunkowej, która rozegrała się w środku nocy. Turyści chcieli się zdobyć najwyższy szczyt Polski. Konieczna była interwencja ratowników, warunki były tragiczne.

Góry mogą być bardzo niebezpieczne dla osób, które bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania wybierają się na szlak. Nieprzyjemna sytuacja spotakła turystów, którzy chcieli zdobyć najwyższy szczyt Polski. W środku nocy doszło do interwencji ratowników.

Samolot zapalił się podczas lotu. Chwile grozy. Jest nagranie. Zagraniczny horror pasażerówSamolot zapalił się podczas lotu. Chwile grozy. Jest nagranie. Zagraniczny horror pasażerówCzytaj dalej

Góry były bardzo niebezpieczne

Poniedziałek w Tatrach należał do jednego z trudniejszych dni pod względem warunków atmosferycznych - szlaki były mokre i śliskie, było zimno, a niski pułap chmur ograniczał widoczność i utrudniał orientację w terenie. Mimo to dwoje turystów postanowiło zdobyć najwyższy szczyt Polski - Rysy.

Chociaż turystom udało się dopiąć swego i zdobyć szczyt, przecenili swoje możliwości i nie byli już w stanie samodzielnie zejść. Z pomocą musieli przybyć ratownicy. Jako pierwszy na miejscu znalazł się ratownik dyżurujący przy schronisku nad Morskim Okiem, który dotarł na miejsce około 19, który rozpoczął akcję sprowadzania pechowców w dół. Później dołączyli do nich również inni ratownicy, dzięki którym udało się zejść niżej.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
2. "Wiadomości" TVP szczują na kolejną organizację? Wydanie, jakiego jeszcze nie było

Z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych, udziału w akcji nie mógł wziąć śmigłowiec, który w innych okolicznościach byłby nieoceniony. Po sprowadzeniu turystów na Morskie Oko, zostali przetransportowani samochodem na parking na Palenicy Białczańskiej. W tym przypadku udało się uniknąć tragedii, jednak w innej części kraju doszło do prawdziwego dramatu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Przyszedł pod szkołę i wyciągnął broń. Uczeń w krytycznym stanie. Tragiczne wieści z zagranicy
  4. Przyszły wypocząć w parku wodnym. Przeżyły horror. Uciekały, gdzie pieprz rośnie
  5. Hit. Kierowcy nie wiedzieli, co robić. Nagranie podbiło internet
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: RMF24

Następny artykuł