Góry skrywały cenny skarbPixabay.com/ public domain

W Górach Skalistych odnaleźli skarb wart fortunę. Nieprawdopodobne, wiadomo kto go ukrył

Góry skaliste skrywały drogocenny skarb. Szukano go przez dekadę. W końcu udało się go znaleźć. Co więcej, wiadomo kto go ukrył. Okrycia są zaskakujące.

Góry Skaliste to miejsce, w którym ukrywa była skrzynia ze skarbem wartym milion dolarów. Waży dziewięć kilogramów i jest wypełniona między innymi złotymi monetami, biżuterią, cennymi artefaktami. To nie pierwszy raz, kiedy odnaleziono skarb. O innym przypadku pisaliśmy tutaj.

Runął cały pomnik. Sytuacja w Europie wymyka się spod kontroliRunął cały pomnik. Sytuacja w Europie wymyka się spod kontroliCzytaj dalej

Góry skrywały skarb. Kto go ukrył?

Osobą, która ukryła skrzynię jest Forrest Fenn. Zawarł on wskazówki dotyczące kryjówki w swoim poemacie zamieszczonym w wydanej w 2010 roku autobiografii pod tytułem "The Thrill of the Chase". 89-letni mężczyzna potwierdził, że skarb został odnaleziony. Nie zdradził jednak kto dokonał odkrycia. Jako dowód pokazał fotografie, które dostał od poszukiwacza skarbu.

W poemacie Fenn zamieścił różne słowa kluczowe. Były to między innymi Góry Skaliste, płomień, gorące źródła i dno wąwozu. Zachęciło to tysiące ludzi do poszukiwań. Szukano od Nowego Meksyku po Montanę na terenie Stanów Zjednoczonych. Pięć osób zginęło. Ostatnia osoba w marcu tego roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskie Malediwy, cudowne jezioro w Polsce. Tysiące osób je kocha
2. Skończą się żarty ze zdalnego nauczania. Najniższa kara od 1 tys. zł, ale zapłacić można nawet 3 tys. zł

Z upływem lat poeta podawał jeszcze inne dodatkowe wskazówek. Chciał ułatwić zadanie. Przyznał, że skarb znajduje się w odległości minimum kilkunastu kilometrów na północ od Santa Fe. Dodał, że wysokość jego położenia to 1,5 tysięcy metrów. Wiadomo też było, że skrzynia została ukryta, a nie zakopana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego
  2. Kobieta jechała na hulajnodze, ciągnąc za sobą kundelka. Łapy psa były w opłakanym stanie
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Kolejna bójka polskich kibiców. Tym razem zastraszyli duże, polskie miasto. Policja nie zdążyła przyjechać

Źródło: RMF FM

Następny artykuł