góry KarpaczFot. Instagram/karpacz_dom_slaski

Skrajna bezmyślność w Karkonoszach. Na Śnieżkę szli zamkniętym, niebezpiecznym szlakiem, wszystko się nagrało

Góry są przepiękne, potrafią jednak być też bardzo niebezpieczne. Zwykle stają się takie, gdy człowiek zapomina o zdrowym rozsądku. Stało się tak w Karkonoszach, gdzie dwoje turystów wchodziło na Śnieżkę bardzo niebezpiecznym, zamkniętym szlakiem.

Góry w Polsce przez cały rok przyciągają prawdziwe tłumy. Piechurzy uwielbiają pokonywać własne słabości, zdobywać kolejne szczyty, a jednocześnie podziwiać przepiękne widoki. Zawsze trzeba jednak pamiętać o odpowiedzialnym podejściu do tego rodzaju turystyki, bez podejmowania przesadnego ryzyka.

W ostatniej chwili uratował małego kangurka przed płomieniami. Niesamowity wyczyn australijskiego strażaka [FILM]W ostatniej chwili uratował małego kangurka przed płomieniami. Niesamowity wyczyn australijskiego strażaka [FILM]Czytaj dalej

Niestety zdrowego rozsądku zabrakło tej dwójce turystów, którzy postanowili wejść na Śnieżkę w czasie, gdy szlak na nią był zamknięty. Mogło dojść do tragedii, a zmagania piechurów z pogodą zarejestrowane zostały na kamerze, po czym film - jako ostrzeżenie - trafił do sieci.

Góry mogą być bardzo niebezpieczne

Dwoje turystów boleśnie przekonało się o tym, że góry nie zawsze są przyjazne dla turystów i trzeba to uszanować. Schronisko Górskie Dom Śląski nagrało zmagania dwójki turystów z bardzo silnym wiatrem oraz niesprzyjającymi warunkami. Jednocześnie ostrzegło innych, potencjalnych śmiałków przed podobnymi dokonaniami, które mogą kolejnym razem zakończyć się nieszczęściem.

- Wysoko panują trudne warunki, o których pisze Karkonoski Park Narodowy i GOPR Karkonosze. W naszej świetlicy zawsze możecie się ogrzać i schronić. Wejście nocne jest otwarte od 20.00 do 8.00. Uważajcie na siebie - możemy przeczytać w poście.

Nagranie trafiło do sieci

Jak można się domyślić, opublikowane nagranie wzburzyło internautów. Wszyscy zgodnie potępili bezmyślne podejście do turystyki górskiej tej dwójki.

- Skrajną głupota, powinni dostać grzywnę po 5000 PLN, to by może się nauczyli - napisał jeden z internautów.

Kolejni mu wtórowali, a redakcja Turyści.pl przypomina, że wybierając się w góry, naprawdę trzeba uważać i dostosować swoje plany do panujących warunków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turyści w 2020 roku zapłacą więcej. Jedno z miast wprowadza najwyższy podatek w Europie
  2. Szarpanina, rękoczyny i groźby na pokładzie samolotu. Pasażerowie czekali 7 godzin na wylot, nie wytrzymali [FILM]
  3. 54 dni samotnej wędrówki i sanie ważące 110 kg. Polak przywitał 2020 rok na Biegunie
  4. Bohater z Australii nie zgodził się na ewakuację, bo ratownicy nie mogli wziąć jego psów. Chce zostać i je chronić
  5. Niezwykłe zjawisko na polskim niebie. Tak jasnego obiektu nie było od lat, nagrania wyglądają niesamowicie
  6. Polskim hotelarzom puściły nerwy, turyści posunęli się tym razem za daleko. "Mamy czarną listę gości"

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł