góry w maseczkachFot. pixabay.com/ Engin_Akyurt

Oficjalnie potwierdzili. W życie wchodzą nowe obostrzenia. Duże zmiany dla podróżujących na południe Polski

Góry oficjalnie zostaną objęte dodatkowymi obostrzeniami. Nowe ograniczenia wejdą w życie już w weekend. Informacja została potwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia. Każdy będzie musiał się dostosować.

Góry zostały uznane przez Ministerstwo Zdrowia za strefę czerwoną, podobnie jak cały powiat tatrzański. W związku z tym wprowadzone zostaną nowe zasady, które wejdą w życie już w sobotę 3 października. Doprecyzowana została również kwestia maseczek na świeżym powietrzu.

Fatalne wieści od sąsiada Polski, służby nie dają sobie rady. Mieszkańcy i turyści drżą z obawFatalne wieści od sąsiada Polski, służby nie dają sobie rady. Mieszkańcy i turyści drżą z obawCzytaj dalej

Góry uznane za strefę czerwoną

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w czwartek listę powiatów żółtych i czerwonych. Wśród nich znalazł się powiat tatrzański, na terenie którego znajduje się Tatrzański Park Narodowy. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez resort, od soboty zostaną tam wprowadzone dodatkowe ograniczenia.

Wytyczne ministerstwa jasno wskazują, że w strefach czerwonych obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust we wszystkich miejscach publicznych, również na zewnątrz. Takie zasady będą obowiązywać również na szlaku w Tatrzańskim Parku Narodowym.

– W Tatrzańskim Parku Narodowym obowiązują takie same przepisy jak wszędzie, więc my również musimy się do nich zastosować – przypominała w rozmowie z Wirtualną Polską Magdalena Zwijacz-Kozica z TPN.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy
2. Nie żyje gwiazda "M jak miłość", "07 zgłoś się" i "Dom". "Trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy"
3. Polka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w Chinach

Pracownicy parku zostali zobowiązani do pilnowania turystów, aby przestrzegali zasad reżimu sanitarnego. Będą upominać również turystów, którzy odmówią zasłonięcia nosa i ust i prosić o założenie maseczki. Władze TPN nie wykluczają nawet całkowitego zamknięcia jego „bram”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. Słynne linie lotnicze właśnie potwierdziły. Smutne, współczujemy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Mikroskopijna suczka miała ogromny ciążowy brzuch. Podczas porodu wszyscy zbierali szczęki z podłogi

Źródło: Wprost

Następny artykuł