Turysci.pl
gubałówka

fot. Youtube/ Góral Info

Górale ostrzegają przed niedźwiedziem na Gubałówce. „To młode zwierzę"

3 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W rejonach Furmanowej i Ligasówki na Gubałówce w ostatnich dniach widziany był spacerujący niedźwiedź, który prawdopodobnie szuka pożywiania przed zimą. Górale apelują o zachowanie ostrożności.

Gubałówka jest jednym z najczęściej odwiedzanych punktów w Tatrach. Pozostawiane przez turystów kąski kuszą dzikie zwierzęta, które schodzą tam w poszukiwaniu pożywienia. Kilka dni temu zaobserwowano tam niedźwiedzia.

landscape-2448757 1280 (1)

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

CZYTAJ DALEJ

Górale ostrzegają przed niedźwiedziem na Gubałówce

Tygodnik Podhalański poinformował, że od kilku dni pojawiają się zgłoszenia od mieszkańców o niedźwiedziu grasującym w okolicach Gubałówki. Jak twierdzą, zwierzę podchodzi nawet do posesji mieszkańców i szpera w śmietnikach.

Niedawno opublikowano nawet zdjęcie dzikiego zwierzęcia grasującego na os. Tatary, niedaleko Krupówek. Policja i pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego zostali już poinformowani o zdarzeniu.

- To młode zwierzę. Na razie niedźwiedź poszedł sobie do lasu, ale gdy poczuł jedzenie w śmietniku, w każdej chwili może wrócić - poinformował Tygodnik Podhalański.

Niedźwiedź prawdopodobnie poszukuje pokarmu, aby nabrać masy przed nadchodzącą zimą. Niestety, śmieci pozostawiane każdego dnia przez turystów w rejonach Gubałówki przyciągają dzikie zwierzęta.

Przed spotkaniem z dzikim zwierzęciem ostrzega również Tatrzański Park Narodowy. W komunikacie turystycznym czytamy, jak zachować się w przypadku zauważenia niedźwiedzia.

- W razie spotkania z niedźwiedziem, należy spokojnie (bez gwałtownych ruchów) oddalić się w przeciwnym kierunku - informuje Tatrzański Park Narodowy w komunikacie turystycznym.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP, Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >