gofry nad polskim morzemfot. wikipedia.org/ Maksym Kozlenko/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Lubicie gofry? Dla wielu są obowiązkowym elementem każdej wycieczki

Gofry są jednym z ulubionych przysmaków turystów na wczasach. Niektórzy twierdzą, że bez nich wyjazd nad morze się nie liczy. W kurortach praktycznie co krok możemy zobaczyć stoiska ze słodkimi przekąskami. Z czym najbardziej lubicie je zajadać?

Gofry wielu polskim turystom kojarzą się przede wszystkim z wakacjami nad morzem. To właśnie tam zjemy przysmak z czekoladą, owocami i bitą śmietaną praktycznie na każdym rogu. Lubicie ten deser? Gdzie smakuje najlepiej?

Druzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbDruzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbCzytaj dalej

Gofry nad polskim morzem jak oscypki w Zakopanem

Wielu turystów twierdzi, że jeśli pojedzie się nad polskie morze, ale nie zje się gofra, to tak, jakby wcale się tam nie było. To prawie jak nie zjeść oscypka w Zakopanem z widokiem na Tatry. Każdy region w Polsce ma taki smak, który kojarzy się tylko z nim.

Najczęściej gofry zajadamy na słotko, klasycznie z cukrem pudrem lub w wersji bogatszej z czekoladą, owocami, bitą śmietaną, polewą, czasem nawet z lodami. Zdarzają się również w wersji wytrawnej z serem, warzywami czy mięsem.

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Krakowie. Mieszkańcy są przerażeni
2. Masz konto w PKO BP? Ważna, nowa funkcja, warto wiedzieć
3. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie

Gofry to prawdziwy hit nadmorskich kurortów. Możemy kupić je niemal przy każdej plaży, za każdym rogiem. Często możemy znaleźć je w tym samym miejscu co kultowe lody świderki. Jaki jest Wasz ulubiony smak znad morza?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite nagranie trafiło do sieci. Pod balkonem kobiety zamieszkało stadko dzikich zwierząt
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Dziecko przebrane za lwiątko stanęło przed szybą w ZOO. Rodzice sprawdzali, czy zwierzaki dadzą się nabrać

Następny artykuł