Glasgow atak nożownikaWikimedia Rama CC BY-SA 2.0 fr

6 osób rannych. Wstrząsający atak nożownika, policja potwierdziła tożsamość napastnika z Glasgow

Glasgow: potwierdzono niepokojące doniesienia z hotelu w Szkocji. W budynku doszło do ataku nożownika. Sprawca ranił 6 osób. Funkcjonariusze policji potwierdzili już jego tożsamość. Ranny został również jeden z policjantów, którzy pełnili służbę. Wiadomość o dramatycznym wydarzeniu przekazał zagraniczny serwis Sky News.

Glasgow wciąż żyje dramatycznymi wydarzeniami, do jakich doszło w piątek wczesnym popołudniem. W położonym w samym centrum miasta hotelu Park Inn zaatakował nożownik. Mężczyzna zranił 6 osób - w tym pełniącego służbę, nieuzbrojonego funkcjonariusza policji. Wszyscy ranni trafili do szpitala. Ostatecznie napastnik został zastrzelony przez policję. Badając okoliczności tragedii, służby wykluczyly podłoże terrorystyczne. Sprawca został już zidentyfikowany.

Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z IslandiiSą ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z IslandiiCzytaj dalej

Mężczyzna, który w centrum Glasgow zaatakował 6 osób przy użyciu noża, to 28-letni Sudańczyk. Napastnik przebywał w hotelu Park Inn, w którym na czas epidemii zakwaterowano uchodźców i azylantów. 28-latek był jednym z azylantów. Jak informują zagraniczne media, mężczyzna od dłuższego czasu zachowywał się irracjonalnie i zwracał na siebie uwagę innych osób, które przebywały w hotelu. W piątek po południu zaatakował i ranił nożem 6 osób. Wiele wskazuje na to, że Sudańczyk miał problemy ze zdrowiem psychicznym.

Glasgow: atak nożownika w hotelu

W wyniku dramatycznych wydarzeń, do których doszło w hotelu w centrum Glasgow, mężczyzna został zastrzelony przez funkcjonariuszy policji. Jak donosi zagraniczny serwis Sky News, wieczór przed atakiem osoby mieszkające w hotelu informowały o niepokojącym zachowaniu 28-latka. Wiadomość o jego stanie miała zostać przekazana do urzędnika, który zajmuje się sprawami imigracyjnymi. Urzędnik odbył rozmowę telefoniczną z Sudańczykiem tuż przed jego atakiem.

28-letni mężczyzna z Sudany zranił 6 osób - w tym również policjanta, który pojawił się na miejscu nieuzbrojony. Służby nadal badają zarówno okoliczności, w których doszło do ataku, jak i użycie broni przez funkcjonariuszy policji, którzy zastrzelili napastnika. Wykluczono jednak pewne podejrzenia. Zdaniem policji atak 28-latka nie miał podłoża terrorystycznego. Sudańczyk wcześniej groził pozostałym azylantom przebywającym w hotelu Park Inn.

Dzisiaj grzeje: 1. Wykryto plagę nad polskim morzem. Zamknięto uwielbiane kąpielisko, pierwszy raz w tym roku
2. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia

Mężczyzna przebywał w Glasgow już od dłuższego czasu. Do Wielkiej Brytanii przeprowadził się 6 miesięcy temu.Jego zachowanie przebywający azylanci określili jako coraz bardziej irracjonalne. 28-latek miał narzekać na stan hotelu oraz jedzenie. Podczas pobytu miał również grozić innym. Zaniepokojeni Sudańczycy poinformowali pracowników o dziwnych zachowaniach nożownika.Wszyscy ranni wciąż przebywają w szpitalu, ale ich stan jest stabilny. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o tragicznych doniesieniach z Isladnii. Zginęło 3 Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  2. Masz konto w PKO BP albo ING Banku Śląskim? Pieniądze znikają z kont, klienci muszą być bardzo ostrożni
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł