Turysci.pl
Giżycko wprowadza kartę TripPass dla turystów

fot. flickr.com/Maxence/zdjęcie poglądowe/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Giżycko wprowadza kartę TripPass dla turystów

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Giżycko spodziewa się napływu tłumów turystów w czasie wakacji. Aby umilić im urlop, a jednocześnie wspomóc lokalnych przedsiębiorców, władze zdecydowały się wprowadzić kartę TripPass dla wczasowiczów. Za 5 zł chętni mają otrzymać szereg zniżek oraz ulg.

  • Giżycko wprowadzi kartę TripPass dla turystów. Będzie kosztowała 5 zł

  • Osoby, które ją kupią, dostaną wiele zniżek i ulg w lokalnych obiektach turystycznych

  • Lokalne władze chcą również zachęcić żeglarzy do oddawania w porcie ścieków. Dla nich też przewidziane są zniżki i prezenty

Tegoroczne wakacje upłyną pod znakiem turystyki krajowej, a takie miejscowości jak Giżycko, Międzyzdroje czy Zakopane spodziewają się prawdziwego oblężenia. Mazurskie kurorty już w czasie majówki miały problem z potężnymi tłumami wczasowiczów, których przyjęcie utrudniały obowiązujące obostrzenia pandemiczne.

Wszystko wskazuje, że w czasie wakacji przepisy zostaną poluzowane, a urlop nad pięknymi jeziorami będzie czystą przyjemnością. Władze Giżycka zamierzają jeszcze bardziej umilić turystom ten czas, wprowadzając kartę TripPass.

Giżycko wprowadza kartę TripPass

Nowe rozwiązanie ma kosztować tylko 5 zł, ale dzięki niemu chętni turyści będą mogli skorzystać z szeregu zniżek i ulg oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Jak informuje burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz, wciąż trwa nabór partnerów do karty TripPass.

Cypr Północny znosi kwaratnannę, ale wprowadza opaski

Cypr Północy znosi kwarantannę dla wczasowiczów, o ile założą opaskę elektroniczną

CZYTAJ DALEJ

Włodarz w rozmowie z TVP3 potwierdził, że z kartą na pewno tańsze będzie wejście do Kina Nowa Fala oraz na Twierdzę Boyen. Z czasem lista ma być coraz dłuższa.

Ma ona zarówno zachęcić Polaków do spędzania czasu na Mazurach, jak i wspomóc lokalną branżę turystyczną, pokrzywdzoną przez pandemię.

Burmistrz Giżycka zapowiada także nowe udogodnienia dla fanów żeglarstwa, których w lecie na mazurskich jeziorach nie brakuje. Zakupione mają zostać dwie nowe pompy do odsysania nieczystości z jachtów. Planowane jest też uruchomienie specjalnego programu, który będzie zachęcał wczasowiczów do korzystania z tych pomp.

Jak informuje włodarz miasta, spodziewać się można zniżek lub miejskich gadżetów za odsysanie nieczystości w porcie. Koszt to tylko 10 zł, a zysk jest widoczny, bo ścieki nie są wtedy spuszczane do jezior.

W lecie na Mazurach planowane są również imprezy plenerowe (uzależnione od sytuacji i obostrzeń pandemicznych). Miasto zapowiada też uruchomienie plenerowego kina letniego.

Karta Turysty również w Mielnie

Podobna inicjatywa powstała również w Mielnie. Tamtejsze władze zdecydowały się na uruchomienie Mieleńskiej Karty Turysty, która również zapewnia wczasowiczom zniżki u lokalnych przedsiębiorców.

Nad morzem koszt karty ma wynosić 2,40 zł za dobę, a chętni mogą wykupić pakiet na wybraną liczbę dni i osób. Na razie tam również trwa akcja promocyjna nowego rozwiązania, a lokalni przedsiębiorcy zachęcani są do wzięcia w niej udziału.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVP3

Podobne artykuły

Polska

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

Czytaj więcej >
Kolejki do szczepień na Krupówkach

Polska

Akcja szczepień na Krupówkach. Długa kolejka chętnych mieszkańców i urlopowiczów

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >
Nie żyje polska podróżniczka

Polska

Nie żyje Krystyna Chojnowska-Liskiewicz. Legenda polskiego żeglarstwa

Czytaj więcej >