Giżycko z kontrowersyjnym przypadkiem i apelem do turystów.Fot. Wikipedia.org/Ludwig Schneider/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Dobitne i gorzkie słowa burmistrza Giżycka. Chodzi o turystów

Giżycko stanowczo reaguje na tegoroczną falę turystów. Lokalne władze w gorzkich słowach podsumowały zachowania części przyjezdnych. Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że w regionie odnotowano kolejny przypadek zakażenia.

Giżycko uchodzi za jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów na Mazurach, jednak ostatnio samorządowcy zwrócili uwagę na nieodpowiedzialne zachowania części urlopowiczów. Burmistrz miasta, Wojciech Iwaszkiewicz uspokaja, że region notuje znikomą liczbę przypadków, ale niektórzy turyści niestety zupełnie zapominają o pandemii.

Pilny apel policji z Mrągowa. Doszło do dramatycznego wydarzeniaPilny apel policji z Mrągowa. Doszło do dramatycznego wydarzeniaCzytaj dalej

Giżycko i Mazury odporne na koronawirusa?

Jak podaje redakcja Wirtualnej Polski, w ostatnim czasie Giżycko odnotowało głośny przypadek zakażenia u jednego z pracowników służby zdrowia. Chorym miał być stomatolog, który przestał przyjmować pacjentów zaraz po wykryciu u siebie pierwszych symptomów nosicielstwa. Na kwarantannę udało się 70 osób mających styczność z chorym. Na szczęście, region nie odnotował poważnych wzrostów zachorowań. Sprawę skomentował sam burmistrz miasta, który uważa, że Mazury “uodporniły się” już na początku roku.

- Nasze województwo wciąż jest najmniej dotkniętym województwem, jeżeli chodzi o liczbę przypadków koronawirusa. Dalej sądzimy, że część z nas przechorowała wirusa na początku roku. Nie podejmujemy w tej chwili żadnych ponadstandardowych środków ostrożności, nie mamy takich zaleceń od sanepidu - mówił burmistrz Iwaszkiewicz cytowany przez WP.

Giżycko ostrzega turystów

Pomimo względnie stabilnej sytuacji epidemiologicznej regionu, Giżycko, zdaniem burmistrza Iwaszkiewicza, w tym roku przypomina kurorty nad Bałtykiem. Chodzi o wyjątkowo dużą liczbę turystów, która często nie przestrzega podstawowych zasad reżimu sanitarnego. Samorządowiec ma nadzieję, że sytuacja nie przyniesie nowych ognisk na północy, jednak stanowczo stwierdza, że urlopowicze bagatelizują sytuację.

Dzisiaj grzeje: 1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
2. Turyści zachwycają się "polskim Dubajem". Nadmorski kurort co roku przyciąga tłumy Polaków
3. Wielu kierowców nie przestrzega szczególnego przepisu. Przy obecnej pogodzie grozi to wysokim niebezpieczeństwem

- Plaża u nas wygląda jak nad morzem, ludzie leżą obok siebie. Mam nadzieję, że nie będzie negatywnych skutków tego. Polacy na urlopach nie myślą o epidemii - stwierdził dobitnie - Z drugiej strony minął miesiąc pełnego sezonu. Gdyby było u nas niebezpiecznie, to byśmy mieli już te ogniska - podkreślał Iwaszkiewicz cytowany przez WP.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty
  3. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł