Giewont świadkiem kontrowersyjnej sytuacjifot. facebook.com/ Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Chcą zgłosić sprawę baneru Andrzeja Dudy na Giewoncie. Sprawa wraca jak bumerang

Giewont jest uwielbiany przez turystów. Tysiące osób marzy aby zdobyć ten szczyt Polski. O Giewoncie znów się zrobiło głośno. Wszytsko za sprawą słynnego baneru, który pojawił się na krzyżu.

Giewont podczas kampanii prezydenckiej stał się nie tylko symbolem zdobywania szczytów, ale również zaczął pojawiać się na ustach Polaków za sprawą kontrowersyjnego działania grupy turystów, którzy byli zwolennikami Andrzeja Dudy. Zawiesili oni na słynnym krzyżu na Giewoncie baner z wizerunkiem prezydenta. Sprawa miała miejsce na początku lipca, lecz dopiero teraz nabrała większej dynamiki.

Nie tylko w Karpaczu sytuacja jest skandaliczna. Na południu Polski władze ostrzegają, nie mają już siłNie tylko w Karpaczu sytuacja jest skandaliczna. Na południu Polski władze ostrzegają, nie mają już siłCzytaj dalej

Baner prezydencki na Giewoncie

Na początku lipca media obiegły zdjęcia i informacja, że na słynnym krzyżu na Giewoncie zawisł kampanijny baner z wizerunkiem Andrzeja Dudy. O tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj. Wiadomo, że sprawcami zawieszenia baneru było koło różańcowe pod przewodnictwem księdza. Gdy sprawa została zgłoszona, to w jednej chwili na miejsce dotarł pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego. Kiedy dotarł pod krzyż, baneru już nie było. Po niemal miesiącu sprawa znów wraca do mediów. A internauci wciąż zadają sobie pytanie, czy zostanie wyciągnięta jakakolwiek odpowiedzialność za taki czyn.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego
2. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane

3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

OMZRiK chce zgłosić sprawę banu na Giewoncie

Jak się okazuje, organizacją, która chce zająć się sprawą słynnego już baneru na Giewoncie, jest Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Ośrodek zapowiedział taką wolę w swoim najnowszym wpisie w social mediach. Sytuacja nabrała rozpędu, ponieważ przez ostatnie dni środowiska konserwatywne i prawicowe żyją akcją doczepiania do pomników znanych postaci tęczowe elementy. Jeden z polityków PiS zgłosił sprawę na prokuraturę, twierdząc, że była to „profanacja” pomnika w Warszawie. Warto podkreślić, że tęczowe elementy pojawiły się na figurze Jezusa. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych podkreśla, że jeśli sprawa z tęczowymi elementami mogła trafić do prokuratury, to incydentem na Giewoncie również powinny zająć się służby.

- Skandal, jak tak można! Prawo i Sprawiedliwość zbezcześciło święty polski krzyż na Giewoncie! Zobaczcie sami! Czy minister sprawiedliwości zajmie się tą sprawą? Zapowiadamy publicznie, że jeśli PiS zgłosi prokuraturze sprawę tęczowej flagi na pomniku, to nasz Ośrodek złoży zawiadomienie w tej sprawie pisowskich flag i banerów wieszanych przez PiS na świętych krzyżach, zabytkach, pomnikach i świątyniach - czytamy we wpisie na FB.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski przerwał urlop, wraca do pracy. Chodzi o rekord zarażeń w Polsce, ponad 600 osób
  2. Nie żyje były selekcjoner. Był legendą światowego sportu, pamiętały go miliony kibiców
  3. Dokładnie przyjrzeli się willi Jarosława Kaczyńskiego. Zadziwiające odkrycie tuż obok Matki Boskiej
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Córka Anny Jantar w ważnej sprawie pokazała znajdkę i jej dziecko. Zwróciła się z apelem do fanów

Źródło: Gazeta.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł