Giewont zdobyty przez niepełnosprawnegoFot. Pixabay.com/DzidekLasek

Pan Marcin marzył o zdobyciu Giewontu. Nie dał rady. Aż nagle wydarzył się cud

Giewont jest jednym z najbardziej znanych szczytów w Tatrach, a nawet w całej Polsce. Pan Marcin od lat marzył o jego zdobyciu, lecz potrzebował pomocy w dostaniu się na górę. W końcu mu się udało.

Giewont nie jest najwyższym szczytem w Tatrach, lecz jest dobrze znany wszystkim Polakom. Niestety nie wszyscy mogą się wspiąć na górę ze względu na niepełnosprawność i trudności w poruszaniu się. Nieliczni próbują dotrzeć do słynnego krzyża z pomocą przyjaciół i doświadczonych turystów. Pan Marcin wiele lat czekał na taką możliwość i w końcu mu się udało.

Już za kilka godzin zamykają sklepy. Największa swoboda będzie w miejscach turystycznychJuż za kilka godzin zamykają sklepy. Największa swoboda będzie w miejscach turystycznychCzytaj dalej

Giewont tylko dla wytrwałych

Zanik mięśni jest poważną przeszkodą w życiu codziennym, nie wspominając już o chodzeniu po górach. Wiele osób jest skazanych na wózek inwalidzki i nie próbuje podróżować, myśląc, że to nie dla nich. Pan Marcin jest zupełnie inny - pomimo nieuleczalnej choroby, która utrudnia mu nawet mówienie, postanowił zdobyć szczyt Giewontu. Aby to zrobić, potrzebował pomocy wyjątkowej grupy.

- Napisałem taką odezwę, że potrzebni są wolontariusze i zgłosiło się bardzo dużo osób - powiedział Marcin Wernik, z Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego w Warszawie cytowany przez Polsat News.

Okazuje się, że są w Polsce osoby, które chętnie pomagają turystom w potrzebie. 20 alpinistów z Warszawy zorganizowało wejście na Giewont dla pana Marcina, który nie mógłby tego zrobić na własnych nogach. Skonstruowali coś na wzór nosidełka dla dzieci, dzięki czemu mężczyźni mogli go wziąć na plecy. Zmieniali się co 5 minut i w ten sposób dotarli na szczyt.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina
2. Robiliście ostatnio zakupy w Biedronce albo Lidlu? Uwaga, wydano komunikat o wycofaniu niebezpiecznych produktów
3. Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z Europy

- W jakiś sposób jestem dumny, że nie zamknąłem się przed światem, przed ludźmi, że można coś z siebie dać, realizować swoje pasje - mówił Marcin cytowany przez Polsat News po zdobyciu szczytu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybrał dla psa obraźliwe imię, uwiązał na łańcuchu. Inspektorzy nigdy nie spotkali się z tak tragiczną sytuacją w jednej z polskich wsi
  2. W "Milionerach" zadano niespodziewane pytanie. Nie do wiary, że padło na wizji
  3. Kiedyś był hitem PRL-u, teraz na sam widok łzy lecą z oczu. Niestety, upadek zbliża się nieubłaganie
  4. Skandaliczne ustalenia ws. uwielbianego podróżnika. Na jego komputerze znaleziono najgorsze rzeczy
  5. Maryla Rodowicz bez ubrań biegała po hotelowych korytarzach. Kompromitujące fakty wyszły na jaw
  6. Lojalny pies nie potrafił powstrzymać łez. Do ostatniej chwili nie wierzył w straszną prawdę o swoim właścicielu

Źródło: Polsat News

Następny artykuł