Giewont znów miejscem kontrowersjigoogle/ maps/ screen

Tysiące Polaków mówi o polskim mieście. Popularny kurort zdecydował się na radykalne kroki

Giewont to miejsce, na którym znajduje się słynny krzyż. Jakiś czas temu pojawiła się na nim flaga społeczności LGBT. Nie wiadomo, kto ją zawiesił. Sprawa odbiła się dużym echem. Duchowni i wierni postanowili zastosować radykalne kroki.

Giewont to ikona polskiej części Tatr. Na szczycie Wielkiego Giewontu znajduje się historyczny krzyż. Niedawno zauważono, że wisi na nim flaga LGBT. Nie spodobało się to katolikom, którzy postanowili zastosować pewne środki.

Prawdziwe szaleństwo. Anomalia pogodowe nie odpuszczają. Synoptycy alarmująPrawdziwe szaleństwo. Anomalia pogodowe nie odpuszczają. Synoptycy alarmująCzytaj dalej

Giewont z flagą LGBT. Kontrowersje

15 sierpnia br. na krzyżu znajdującym się na Giewoncie zawisła tęczowa flaga społeczności LGBT. Nie wiadomo, kto ją tam zawiesił. Nie była tam jednak długo, ponieważ turyści szybko ją zdjęli. Sprawa wywołała jednak kontrowersje. Wierzący twierdzili, że czują się urażeni. Postanowili więc działać.

Z powodu całego zajścia w poniedziałek w jednej z parafii w Zakopanem, odbyła się msza święta, której celem było "za wszystkie akty profanacji dokonanej wobec znaku krzyża". Dziekan zakopiański ks. Bogusław Filipiak, który odprawiał nabożeństwo, przypomniał apel papieża Jana Pawła II.

- Brońcie krzyża. Ojcowie wasi na szczycie Giewontu postawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów. Nie wstydźcie się tego krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża. Nie pozwólmy, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym - mówił w 1997 roku podczas wizyty w Zakopanem papież Polak.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta jechała autostradą, nagle inne auta zaczęły ją osaczać. Natychmiast chwyciła telefon, teraz ostrzega innych
2. Stało się, Katarzyna Dowbor musi się przygotować. 5 października wszystko się okaże

W Eucharystii udział wzięli mnóstwo osób. Jedna z uczestniczek powiedziała, że "jeżeli zwolennicy LGBT czują się dyskryminowani, to my tym bardziej jesteśmy dyskryminowani i upokarzani poprzez profanacje symboli religijnych".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Seniorka zamknęła suczkę na balkonie. Dramat psa trwał latami, tłumaczenia właścicielki porażają
  2. Sztuczne mięso jednak nie będzie hitem? Naukowcy natrafili na poważny problem
  3. Zdjęcia Dody z wakacji mogą się schować. W sieci pojawił się jej filmik, wszystko widać. Przesada?
  4. Myśleli, że znaleźli na plaży zwykły kawałek drewna. Prawda okazała się druzgocząca, nagranie odbiera apetyt
  5. Kasia spojrzała na stoisko z pamiątkami w Sopocie i prawie zemdlała. Absurdalne, co znalazła
  6. Seniorka zamknęła suczkę na balkonie. Dramat psa trwał latami, tłumaczenia właścicielki porażają

Źródło: RMF24

Następny artykuł