Giewont obiektem kontrowersji.Fot. Wikipedia.org/Opioła Jerzy/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie poglądowe)

Zdjęcie z Giewontu wywołało burzę. Chodzi o krzyż

Giewont ponownie stał się obiektem kontrowersji, zaraz po opublikowaniu w sieci zdjęć z nietypowym elementem na znanym szczycie. Kolejny raz metalowy krzyż został “nośnikiem” symbolu, który podzielił internautów.

Giewont uchodzi za jeden z typowych symboli polskiej strony Tatr, jednak ostatnie doniesienia z południa kolejny raz wywołały burzę wokół znanego szczytu. Sprawę relacjonuje portal tatromaniak.pl, do którego zwrócił się świadek całego zdarzenia.

Pilne ostrzeżenia dla turystów w Ustroniu. Sprawa jest bardzo poważnaPilne ostrzeżenia dla turystów w Ustroniu. Sprawa jest bardzo poważnaCzytaj dalej

Giewont z flagą

Jak podają dziennikarze portalu tatromaniak.pl, Giewont, a konkretniej krzyż na znanym szczycie stał się “nośnikiem” symbolu, który w ostatnich dniach dynamicznie polaryzuje polskie społeczeństwo. Według relacji jednego ze świadków, na metalowej konstrukcji niezidentyfikowani aktywiści zawiesili tęczową flagę reprezentującą m.in. mniejszości seksualne.

Sprawa odbiła się głośnym echem zarówno w lokalnych, jak i krajowych mediach. Według relacji świadka, który przesłał do redakcji zdjęcie z miejsca zdarzenia, flagę miały zawiesić “dwie młode kobiety i mężczyzna”. Co ważne, symbol m.in. osób homoseksualnych, biseksualnych oraz niebinarnych został jeszcze tego samego dnia zdjęty ze szczytu. Nie był to jednak pierwszy raz, gdy Giewont podzielił społeczeństwo.

Giewont ponownie obiektem kontrowersji

- Nie chodzi o to, jaka to była flaga, ale takich rzeczy w Tatrach po prostu nie wolno robić – wyjaśnił w rozmowie z portalem tatromaniak.pl Karol Bogacki, który przesłał do redakcji zdjęcia z Giewontu.

Dzisiaj grzeje: 1. Przyjechali ze Śląska do Mielna. Wywołali skandal na plaży, weszła policja
2. Polak odnalazł wielki skarb sprzed tysięcy lat. Nie mógł się nadziwić temu, co zobaczył

Oprócz tęczowej flagi wcześniej na szczycie pojawił się baner wyborczy Andrzeja Dudy. Podczas wyścigu o fotel prezydenta, jeden z internautów opublikował zdjęcie, na którym Giewont widniał nie tylko z krzyżem, ale i materiałem promocyjnym jednego z kandydatów. Już wtedy podejrzewano, że fotografia jest fotomontażem, jednak później media podały, że element zniknął z krzyża tego samego dnia.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką? Pojawiły się nowe okoliczności, France Football zmieni swoją decyzję?
  2. Dziennikarze weszli do słynnego parku o. Tadeusza Rydzyka. Zadziwiające sceny, są Polacy, którzy nie zostaną wpuszczeni
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. 4-letnia dziewczynka kontra 6 głodnych pitbulli. Rodzice nie mieli nad nimi kontroli

Źródło: tatromaniak.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł