GiewontFacebook/ sliwinski-photo.com

Giewont nocą jak z bajki. W jednej chwili zdjęcia zrobiły furorę w Internecie

Giewont jest jednym z najbardziej charakterystycznych szczytów w polskich Tatrach. Jego nocna odsłona jest niemniej zachwycająca. Zdjęcia autorstwa Andrzeja Śliwińskiego pojawiły się na fanpage'u portalu Tatromaniak.

Giewont widziany z Sarniej Skały i Doliny Strążyskiej stał się prawdziwym hitem Internetu. Zdjęcia zostały wykonane nocą, a mimo to "Śpiący Rycerz był widoczny w całej swojej okazałości. Autor zdjęcia wytłumaczył, z czego to wynika.

Zdjęcie Giewontu wywołało zachwyt

Tatry cieszą się ogromną popularnością i są jednym z najchętniej fotografowanych regionów Polski. Często mamy okazje oglądać nowe zachwycające zdjęcia Giewontu, który wprawieni turyści są w stanie rozpoznać z daleka. Tym razem jednak mimo zmroku góra była doskonale widoczna.

- Zakopane oświetla Giewont tak intensywnie rozproszonym przez smog i mgły światłem... Uwielbiam TEN widok, tak ze trzy litry herbaty w termosie + pizza i możnaby do rana podziwiać [pisownia oryginalna - przyp. red.]- pisze na swoim Facebooku Andrzej Śliwiński.

Zdjęcia pana Andrzeja pojawiły się również na profilu portalu Tatromaniak, gdzie cieszą się bardzo dużą popularnością. Komentujący chętnie napisali o swojej tęsknocie za górami. Niestety, hotele pozostaną zamknięte jeszcze dłużej, przez co przedsiębiorcy załamują ręce.

Smutne wieści z Sopotu. Przyjezdnym ciężko się oprzeć, a konsekwencje mogą być opłakaneSmutne wieści z Sopotu. Przyjezdnym ciężko się oprzeć, a konsekwencje mogą być opłakaneCzytaj dalej

- Cudowny widok! - pisze w komentarzu pani Anna - Kiedyś muszę się wybrać właśnie zimą do jakiejś doliny czy łatwo dostępnego miejsca dla amatora, ale żeby sobie i nikomu nie zagrozić. Taki zimowy spacer w majestacie gór się mi marzy.

Giewont to masyw górski w Tatrach Zachodnich, którego wysokość sięga 1894 m n.p.m., a długość - 2,7 km. Jego charakterystyczny kształt wielu osobom przywodzi na myśl śpiącego rycerza lub leżącego górala. Stanowi doskonały punkt orientacyjny, który góruje nad Zakopanem.

Na szczyt Giewontu dojść można trzema popularnymi szlakami turystycznymi: niebieskim z Kuźnic przez Kalatówki i Dolinę Kondratową, czerwony z Doliny Strążyskiej przez Polanę Strążyską i Przełęcz w Grzybowcu, gdzie łączy się ze szlakiem niebieskim oraz żółty z Gronika przez Dolinę Małej Łąki na Kondracką Przełęcz, a dalej szlakiem niebieskim.

Trasa uznawana jest za dość łatwą aż do Wyżniej Kondrackiej Przełęczy. Ostatni podwierzchołkowy odcinek znajdujący się na szlaku niebieskim jest jednak trudniejszy i ubezpieczony łańcuchami. Szczególnie niebezpieczny jest podczas burzy - dochodziło tam wielokrotnie do wypadków porażenia piorunem, w tym śmiertelnych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł