gdzie na grzyby? do lasuFot. pixabay.com/ jarmoluk

Poszli na grzyby i nagle zamarli, nikt by nie przewidział, co znajdą. Wstrzymano ruch, ogromne zagrożenie

Gdzie na grzyby, by zebrać ich wystarczająco dużo? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają w planach spacer po lesie. Niestety w niektórych miejscach można się natknąć na coś, czego lepiej nie dotykać.

Gdzie na grzyby? Na pewno nie tam, gdzie pracują saperzy. Do kuriozalnej sytuacji doszło w Lubaniu na Dolnym Śląsku, gdzie sprawcami zamieszania stali się dwaj grzybiarze. Mężczyźni wybrali się do lasu, by zbierać grzyby, lecz natrafili na coś ciekawego. Postanowili zakończyć spacer i udać się wprost na komendę policji.

Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzieWszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzieCzytaj dalej

Gdzie na grzyby? Trzeba uważać na niewybuchy

W koszykach mężczyzn oprócz grzybów znalazły się dwa granaty moździerzowe, które ujrzeli funkcjonariusze w komisariacie. To od razu postawiło wszystkich na nogi i już po chwili nastąpiła ewakuacja całego budynku. Niewybuchy z czasów II Wojny Światowej zostały odłożone pod ścianą budynku, a wszystkie osoby odeszły na znaczną odległość.

Do czasu przyjazdu saperów został wstrzymany ruch kołowy i pieszy na ulicach sąsiadujących z budynkiem policji. Do ewakuacji byli zmuszeni także mieszkańcy pobliskich budynków. 8 osób opuściło domy, wszyscy policjanci przerwali pracę, a wszystko przez niemądry pomysł dwóch grzybiarzy, którzy zamiast zadzwonić po pomoc przynieśli niebezpieczne przedmioty do centrum miasta.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: samolot z prezydentem miał zderzenie. Fatalne informacje za granicy
2. Niesamowite wieści, Tomasz Komenda zdobył nową pracę u gwiazdora TVN. Poruszające, czym się zajmie
3. Największa tajemnica Tatrzańskiego Parku Narodowego. Do dziś spędza sen z powiek turystom

Sprawą niewybuchów zajęli się saperzy z Bolesławca, którzy zabrali niebezpieczne ładunki z dala od miasta. Granaty zostały zdetonowane w bezpiecznym miejscu i nikomu nic się nie stało. Ta historia mogła mieć jednak tragiczne zakończenie, o czym przypominają policjanci. W przypadku znalezienia jakiegokolwiek ładunku wybuchowego należy niezwłocznie poinformować służby, które w bezpieczny sposób zneutralizują zagrożenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monitoring nagrał kuriera wchodzącego na cudzą posesję. Czworonożny obrońca dał mu niezapomnianą nauczkę
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Zrobił dziewczynie zdjęcie nad czerwonym jeziorem. Nie zauważyli, co pływa w wodzie, prawda gorsza niż fikcja
  4. Nikt się nie spodziewał. TVN przekazał alarm dla 2 województw, lepiej nie wychodzić z domu
  5. Dziesiątki tysięcy ton odpadów z Niemiec trafi do Polski. Podjęto decyzję, w głowie się nie mieści
  6. Nieoczekiwanie przerwany wyjazd na kemping. W środku nocy wygłodniałe stado otoczyło rodzinę

Źródło: O2

Następny artykuł