Gdynia bada sprawę imprezy na katamaranie.Fot. Flickr.com/bkodenkt/CC BY-NC-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Impreza w Gdyni skończyła się poważnymi kłopotami. Na pokładzie katamaranu było 240 osób

Gdynia może mieć naprawdę poważne problemy. Na ostatniej imprezie urlopowiczów pojawił się niezapowiedziany gość. Niestety, przyjęcie zakończyło się pod znakiem wymazów - w gwoli ścisłości, tych sanepidowskich.

Gdynia usłyszała o przypadku imprezowiczów, którzy na pokładzie katamaranu postanowili nie przejmować się zasadami reżimu sanitarnego. Przyjęcie nie było kameralnym spotkaniem bliskich znajomych, ponieważ na pokładzie mogło przebywać nawet 240 osób. Sanepid potwierdził, że wśród uczestników był nosiciel covidu. Do piątku (31 lipca) potwierdzono 30 zakażeń. Sprawa może zakończyć się ogniskiem porównywalnym do innego znanego kurortu.

1,5 tys. osób jest zagrożonych. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce1,5 tys. osób jest zagrożonych. Nowe ognisko koronawirusa w PolsceCzytaj dalej

Gdynia z koronawirusem na pokładzie

Jak informują dziennikarze RMF24, Gdynia stała się świadkiem imprezy, która zakończyła się przynajmniej 30 zakażeniami. Wśród potwierdzonych przypadków przeważają mieszkańcy województwa pomorskiego - 18 nosicieli, z czego 8 mieszkających w Gdańsku, 1 w Sopocie i aż 9 właśnie w Gdyni.

Według wstępnych ustaleń mediów pozostałe 12 przypadków potwierdzono u osób pochodzących z województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i mazowieckiego. Gdynia usłyszała o interwencji sanepidu 20 lipca, kiedy to odnotowano pierwsze przypadki wśród uczestników imprezy. Teraz sprawa może trafić nawet na wokandę.

Imprezowa Gdynia pod okiem sanepidu

Według dziennikarzy RMF24 Gdynia stała się “imprezowym portem” 12 lipca, kiedy to na wody Zatoki Gdańskiej wypłynął katamaran z blisko 240 uczestnikami “Big Boat Party”. Kiedy lokalny sanepid zwrócił się do organizatorów o pełną listę zaproszonych, otrzymał wyłącznie 92 kontakty. Służby podjęły kroki prawne. Przedstawiciele służb sanitarnych postanowili zgłosić sprawę prokuraturze.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend
2. Rzecznik rządu przekazał pilne informacje o kwarantanne. Zaskakująca wiadomość

3. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta

Gdynia miałaby zaserwować organizatorom postępowanie na podstawie art. 165 kodeksu karnego, stanowiącego o "sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne, lub szerzenie się choroby zakaźnej". Warto zaznaczyć, że impreza znacznie przekraczała limit uczestników - obecne przepisy mówią o maksymalnie 150 osobach na jedno wydarzenie.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: RMF24

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dariusz Siatkowski obchodziłby dziś 60. urodziny. Śmierć męża Kasi z filmu ”Kogel-mogel” do dziś jest zagadką
  2. Justyna Żyła będzie wściekła. Na jaw wyszło, że Piotr spotyka się z popularną gwiazdą TVN ?
  3. Ziobro poszedł do Rydzyka, aby poskarżyć się na PiS. Takiej sytuacji jeszcze nie było, zadziwiające słowa
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł