Gdynia akcja opaskiFot. Pixabay.com/arembowski

Co się dzieje? Policja na bulwarach i przy wejściach na plaże w Polsce

Gdynia pełna jest turystów, ale też patroli policji. Na bulwarze Nadmorskim i na plażach spotkamy funkcjonariuszy, którzy mają ważną misję. Ich praca może pomóc wielu osobom, które wybrały się na wakacje z dziećmi.

Gdynia chce zadbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników plaży, a zwłaszcza dzieci. Patrole policji, które pojawiły się w wielu miejscach, prowadzą akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zaczepiają przechodniów i udzielają wskazówek, mają też bardzo przydatne gadżety, które pomagają zagubionym dzieciom odnaleźć swoich opiekunów. Dodatkowo policjanci zwracają uwagę na przestrzeganie obostrzeń związanych z epidemią.

Wprowadzają stan zagrożenia. Zaskakująca wiadomość z turystycznego krajuWprowadzają stan zagrożenia. Zaskakująca wiadomość z turystycznego krajuCzytaj dalej

Gdynia pomaga turystom

Akcja policji trwa już od lipca. Nieustannie rozdają opaski dla najmłodszych, na których można wpisać nr telefonu opiekuna. To duże ułatwienie dla policji, która zawsze miała problem z przekazaniem zagubionego dziecka w odpowiednie ręce.

- Dużo łatwiej jest wtedy odnaleźć opiekuna i jak najszybciej z powrotem przekazać dziecko pod jego opiekę - wyjaśnia aspirant Jolanta Grunert z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni cytowana przez Dziennik Bałtycki.

Dzisiaj grzeje: 1. Jechał przez Gdańsk, nie wiedział, że go nagrywają. Nagle otworzył drzwi i się zaczęło, okropny skandal
2. Szykuje się dymisja ministra edukacji? Zaskakujące słowa Piontkowskiego

Można dostać mandat

Mundurowi w czasie spotkań z turystami przekazują wskazówki, jak bezpiecznie uprawiać sporty wodne i przypominają o obowiązujących na plaży zasadach. W tym samym czasie zwracają uwagę na osoby przebywające w lokalach gastronomicznych. Konieczne jest noszenie maseczek ochronnych i zachowywanie odstępu, o czym niektórzy zapominają. Często kończy się na pouczeniu, ale są i tacy, którzy otrzymali mandat w związku z ignorowaniem przepisów. O kontrolach nad morzem pisaliśmy kilka dni temu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła będzie wściekła. Piotr oświadczył się nowej dziewczynie? Zdjęcie nie pozostawia wątpliwości (FOTO)
  2. Narodowcy zbierają się w samym centrum Warszawy, pojawiły się tłumy. Na miejscu jest policja, może dojść do blokady
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Zobaczył uwięzionego psa w nagrzanym samochodzie. Wybił szybę toporem

Źródło: Dziennik Bałtycki

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł