Gdynia z kolejnymi przypadkami covidu.Fot. Wikipedia.org/Jack11 Poland/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Czarny scenariusz spełnia się w Gdyni. Każdego dnia jest coraz gorzej

Gdynia notuje kolejne przypadki koronawirusa. Głównym ogniskiem zachorowań okazało się jedno z liceów. Miejscowe służby sanitarne już teraz podały zaktualizowany raport potwierdzonych zakażeń.

Gdynia podała, iż pierwsze zakażenia w jednym z liceów odnotowano po 5 września. Teraz władze gminy miejskiej na swoim Twitterze potwierdziła, że wśród uczniów są kolejni nosiciele covidu.

Tragedia, nie żyją. Czarna środa dla południa PolskiTragedia, nie żyją. Czarna środa dla południa PolskiCzytaj dalej

Gdynia: Kolejne przypadki zachorowań wśród uczniów liceum

Według wcześniejszych komunikatów przedstawicieli Urzędu Miasta Gdynia pierwszym nosicielem covidu był uczeń klasy maturalnej Liceum nr. VI. Dokładnie 6 września (niedziela) pracownicy szkoły poinformowali o dwóch kolejnych zakażeniach. Wtedy też wszystkie osoby po kontakcie (uczniów i nauczycieli) skierowano na kwarantannę. Niestety, dzisiaj (8 września) sanepid potwierdził następnych nosicieli.

- Informuję, że u dwóch uczniów, z różnych klas maturalnych, stwierdzono zakażenie koronawirusem. Decyzją Sanepidu wszyscy uczniowie tych klas (wraz z osobami wspólnie zamieszkującymi) oraz nauczyciele (wraz ze swoimi rodzinami), którzy mieli kontakt z zakażonymi uczniami, zostali skierowani na kwarantannę - informowała na stronie szkoły 6 września Ewa Śliwińska, dyrektor VI LO.

Gdynia informuje o covidzie w VI LO

Dzisiaj (wtorek, 8 września) na oficjalnym Twitterze Miasta Gdynia, poinformowano o kolejnych dwóch zakażeniach. Dyrekcja szkoły deklaruje, że placówka jest pod ścisłą kontrolą sanepidu. Już wcześniej wnoszono do prezydenta miasta o przekierowanie uczniów na całościową naukę zdalną. Kolejne osoby skierowano na przymusową kwarantannę.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski przerwał milczenie. Niewiarygodne słowa, Polacy mogą być wściekli
2. Uwielbiany program grupy TVN żegna kolejne gwiazdy. Co się stało?

Według doniesień mieszkańców VI Liceum Ogólnokształcące pracuje już w trybie zdalnym. Pracownicy Urzędu Miasta Gdynia będą informować o kolejnych procedurach względem placówki. Co ważne, równolegle PKP i sanepid poszukują pasażerów składu, którym poruszał się potwierdzony nosiciel.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skazał piękną klacz na śmierć. Wolontariusze błagają o pomoc, zostały ostatnie godziny
  2. Kosmiczne umięśnione myszy wróciły na Ziemię. Niezwykły eksperyment NASA
  3. Przyszedł pod szkołę i wyciągnął broń. Uczeń w krytycznym stanie. Tragiczne wieści z zagranicy
  4. Przyszły wypocząć w parku wodnym. Przeżyły horror. Uciekały, gdzie pieprz rośnie
  5. Hit. Kierowcy nie wiedzieli, co robić. Nagranie podbiło internet
  6. Nagrano rzadkie zwierzę o niespotykanym wyglądzie. Większość ludzi nigdy wcześniej go nie widziała

Źródło: Twitter.com/ Gdynia

Następny artykuł