Gdańsk z niezwykłą atrakcją.Fot. Wikipedia.org/Pankrzysztoff/CC BY-SA 3.0 pl/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Byliście w gdańskiej Oliwie? Organy w kościele są wyjątkowe

Gdańsk kusi naprawdę bogatą gamą atrakcji, jednak prym wiedzie m.in. Oliwa. Dzielnica na granicy z Sopotem cieszy się posiadaniem wyjątkowej bazyliki. Widzieliście już najbardziej charakterystyczny zabytek okolicy?

Gdańsk - to tutaj tysiące turystów każdego roku przyjeżdża, aby przejść się ulicami Starego Miasta, lub wypocząć na jednej z plaż. Jednakże warto zboczyć z utartych ścieżek i zawitać do Oliwy, a konkretniej - bazyliki archikatedralnej.

Kolejny kraj zamyka przed nami granicę. Wprowadzono ograniczenia dla przyjeżdżających z PolskiKolejny kraj zamyka przed nami granicę. Wprowadzono ograniczenia dla przyjeżdżających z PolskiCzytaj dalej

Gdańsk z Oliwą

Bazylika w dzielnicy Gdańsk-Oliwa znajduje się przy ulicy Bpa Edmunda Nowickiego. Sama parafia była od wieków związana z Opactwem Cystersów. Historia obiektu sięga aż 1186 roku, a tym, co ją rozsławiło, są zabytkowe organy. Misterne rzeźby ozdabiające piszczałki ruszają się w czasie gry.

Gdańsk mógł cieszyć się pełnoprawnym zabytkiem od 23 listopada 2017 roku, kiedy to bazylika trafiła na listę Pomników Historii. Równolegle coraz więcej turystów chciało wsłuchiwać się w brzmienie organów, co jest możliwe każdego dnia (z wyjątkiem świąt) podczas 20-minutowych koncertów. Wrażenie robi również "polska Krzywa Wieża".

Dzisiaj grzeje: 1. W TVN zdradzili wszystko. Wyszła cała prawda na temat zamknięcia kraju i granic. Straszne
2. Eurowizja Junior 2020: Żenująca wpadka podczas "Szansy na sukces". Prowadzący źle przedstawił dziecko publiczności, brak słów
3. Poważne ostrzeżenie dla wszystkich jadących na południe Polski. "Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności"

Byliście już w gdańskiej Oliwie? A może nadal Trójmiasto to dla Was baza wypadowa do innych punktów wybrzeża? Dajcie znać w komentarzach!

Gdańsk z wyjątkową atrakcją.

Fot. Wikipedia.org/Pankrzysztoff/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

Źródło: Wikipedia.org

Następny artykuł