Gdańsk to świetny wybór na wyjazdinstagram.com/gdansk_official

Byliście w Gdańsku? Piękne miasto

Gdańsk to jedno z największych polskich miast. Położone jest na północy Polski, nad samym morzem. To niezwykle piękne miejsce, pełen historii. Co roku przyjeżdżają tam tłumy turystów. A wy tam byliście?

Gdańsk to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na wakacje w Polsce. Jest bardzo atrakcyjne dla turystów, ponieważ to jedno z najważniejszych miast w historii kraju, a więc jest tam dużo atrakcji do zwiedzania. Dodatkowo jest położone nad morzem, a więc można korzystać też z uroków plaży. Z pewnością warto tam pojechać. Byliście w Gdańsku?

Jest ofiara śmiertelna, rzucili się do ucieczki. TVP o tragedii w centrum handlowym za granicąJest ofiara śmiertelna, rzucili się do ucieczki. TVP o tragedii w centrum handlowym za granicąCzytaj dalej

Gdańsk - piękne miasto nad Bałtykiem

Najbardziej charakterystycznym miejscem w Gdańsku jest Stare Miasto. Można tam zobaczyć między innymi Bazylikę Mariacką i Fontannę Neptuna. Znajduje się tam także kanał, do którego odpływają promy. Można połynąć do Sopotu, Gdyni, na Hel, a także na Westerplatte, czyli miejsce rozpoczęcia II wojny światowej.

Koniecznie trzeba pojechać także do Oliwy. Znajdują się tam przepiękne ogrody oraz budynki. Warto zobaczyć bazylikę i Pałac Opatów. W mieście można znaleźć także jeden ze stadionów, które zostały wybudowane na Euro 2012.

Gdańsk to także dobry wybór dla osób, które planują wypoczynek na plażach. Znajdują się tam dwie - Stogi i Brzeźno. Na Instagramie można znaleźć mnóstwo pięknych zdjęć z tego miejsca. Obejrzycie je choćby na profilu gdans_official. Byliście już w tym nadmorskim mieście?

Dzisiaj grzeje: 1. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
2. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł