Gdańsk przyciąga turystówfot. pixabay/drzalek83

Byliście w Gdańsku? Miasto cały rok przyciąga tłumy turystów

Gdańsk jest popularnym nadmorskim kurortem, który przez cały rok przyciąga tysiące turystów. Gdańsk oferuje turystom wiele atrakcji. Miasto ma bardzo bogatą historię, która przyciąga podróżnych z całego świata.

Gdańsk jest polskim miastem, które położone jest na północy kraju, nad samym Bałtykiem. Miasto należy do województwa pomorskiego. Gdańsk określany jest jako centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze. Przez cały rok przyciąga tłumy turystów, którzy zachwycają się miastem, jego architekturą oraz ofertą kulturalną.

Nie żyje 5 osób. Wśród nich mogą być Polacy. Porażająca tragedia za polską granicąNie żyje 5 osób. Wśród nich mogą być Polacy. Porażająca tragedia za polską granicąCzytaj dalej

Gdańsk - informacje podstawowe

Gdańsk zamieszkuje blisko pół miliona mieszkańców, a dokładnie 470 907 osób jest zameldowanych w nadmorskim kurorcie. Gdańsk pod względem liczby ludności zajmuje szóste miejsce, a pod względem powierzchni siódme. Gdańsk jest częścią aglomeracji trójmiejskiej, inaczej nazywaną aglomeracją gdańską, w skład której wchodzą Gdańsk, Gdynia i Sopot. Popularnym terminem, który określa trzy te miasta, jest Trójmiasto.
Historia nadmorskiego kurortu sięga nawet ponad 1000 lat, a tożsamość mieszkańców tego regionu kształtowała się pod wpływem różnych kultury. Historia miasta Gdańsk jest bardzo burzliwa. W XX wieku miasto stało się symbolem II Wojny Światowej, ponieważ przyjmuje się, że to właśnie w Gdańsku rozpoczęły się pierwsze walki. Obecnym prezydentem Gdańska jest Aleksandra Dulkiewicz, która została głową miasta po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje, nie było szans. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, wszystko na turystycznym Pomorzu
2. Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki
3. Nowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystów

Co można zobaczyć w Gdańsku?

Gdańsk jest miastem, które zachwyca turystów przede wszystkim przez swoją niezwykłą architekturę. Miasto przez wielu nazywane jest „polskim Amsterdamem” lub „polską Kopenhagą”. Nic dziwnego, ponieważ klimat nadmorskiej przystani, liczne kanały, niezwykle kolorowe kamienice, wszystko to nadaje niezwykłego klimatu. W Gdańsku można zobaczyć budowle w stylu gotyckim np. Wieki Młyn i Dwór Bractwa św. Jerzego, w stylu renesansowym np. Zielona Brama lub Dwór Artusa, stylu manierystycznym np. Złota Brama, Złota Kamienica oraz w stylu barkowym np. Kaplica Królewska czy Pałac Opatów w Oliwie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Husky został zaatakowany z obu stron. Nie mógł opędzić się od nachalnych adoratorów, wideo
  2. W wielu województwach zawyją dziś syreny alarmowe. Wiemy dlaczego
  3. TVP przekazało niewiarygodną wiadomość. Chodzi o CPK w Polsce, gigantyczne
  4. Niestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacje
  5. Wszystko poszło na wizji TVP, widzowie od razu zauważyli i płaczą ze śmiechu. Chodzi o nazwy miejscowości
  6. Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł