Francuskie feministki stawiają rzeźbęfot. pixabay/anneileino (zdjęcie podglądowe)

Chcą postawić w centrum miasta kontrowersyjną rzeźbę. Nie wszyscy będą zachwyceni. Francuskie media potwierdzają

Francja jest krajem wielu skrajności. Fakt ten sprawia, że państwo francuskie staje się intrygujące i często zaskakuje cały świat. Nie inaczej jest tym razem. W centrum miasta powstanie atrakcja, która z pewnością przyciągnie tłumy turystów.

Francja to kraj pełen skrajności. Z jednej strony jest to państwo szyku, elegancji i wystawnych kolacji, a z drugiej kraj ten pochłonięty jest ulicznymi protestami i manifestacjami różnych środowisk. Jak wynika z najnowszych wiadomości, tym razem ważny głos zabrały francuskie feministki.

Z ostatniej chwili: Wprowadzili stan kryzysowy, Władze potwierdzają dramat. Media obiegła wiadomość z LampedusyZ ostatniej chwili: Wprowadzili stan kryzysowy, Władze potwierdzają dramat. Media obiegła wiadomość z LampedusyCzytaj dalej

Kontrowersyjna rzeźba we Francji

Jak podaje dziennik.pl, w sierpniu w zachodniej Francji, a dokładnie w miejscowości Nantes, ma stanąć rzeźba, która ma być symbolem feministycznym. Nowa rzeźba ma przedstawiać kobietę załatwiającą potrzebę fizjologiczną.

Oddawanie moczu może być również aktem feministycznym - piszą francuskie media.

Z informacji, jakie trafiły do mediów, wiemy, że rzeźba będzie miała 3 metry. Przedstawiać będzie dwie nogi z różowego piaskowca, umieszczone na cokole ozdobionym jeżowcami, koralowcami i muszlami. Natomiast z elementu rzeźby, który będzie symbolizował intymną część ciała, będzie wypływała cienka strużka wody, symbolizująca mocz.

Dzisiaj grzeje: 1. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Feministyczna inicjatywa we Francji

Pomysłodawczynią projektu rzeźby jest Elsy Sahal, która przyznała, że jej praca nawiązuje do rzeźby Marcela Duchampa, który na początku XX wieku wywołał skandal swoim dziełem, które przedstawiało przewrócony pisuar. Natomiast lokalne władze widzą w projekcie artystki podobieństwo na Manneken-Pis w Brukseli, która przypomina sikającego chłopca. Rzeźba ma stanąć we francuskim mieście już w sierpniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Nie przegap 500 Plus na przyszły rok. Kroki, jakie trzeba podjąć, aby nie przepadły ci pieniądze
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

źródło: dziennik.pl

Następny artykuł