Francja zrywa współpracęFot. Wikimedia.org/artur miłożębksi/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Francuska kraina chce zerwać relacje z polskim województwem z jednego powodu? Polskie władze zabrały głos

Francja współpracowała z naszym krajem na wielu Polach. Teraz Dolina Loary ma zerwać te relacje, a wszystko z jednego powodu. Gazeta Wyborcza przekazała zaskakujące informacje.

Francja, zgodnie z ustaleniami Gazety Wyborczej, zamierza zerwać częściowo współpracę z Polską. Chodzi o relacje Doliny Loary oraz województwa małopolskiego. We wtorek GW przekazała, że francuska kraina ogłosiła zerwanie stosunków dyplomatycznych z tym regionem Polski. Zacytowano również tamtejszego prezydenta, który miał wyjaśnić, jaki jest powód tej zaskakującej decyzji.

Specjalny apel WHO do turystów. Każdy powinien się zastosowaćSpecjalny apel WHO do turystów. Każdy powinien się zastosowaćCzytaj dalej

Francja: Dolina Loary zrywa relacje z województwem małopolskim

O zawieszeniu stosunków dyplomatycznych poinformował jako pierwszy we wtorek portal Krakow.wyborcza.pl. Gazeta Wyborcza powołuje się na wiadomości przekazywane przez francuskie radio France Belu. Wiadomość tą dementuje jednak Michał Drewnicki, rzecznik prasowy małopolskiego urzędu marszałkowskiego.

- Nie wpłynęło do nas żadne oficjalne pismo ani stanowisko. Skierowaliśmy też zapytanie do konsulatu francuskiego, czy coś wie o sprawie, ten jednak również nie ma żadnych informacji na ten temat - cytuje rzecznika Polsat News.

Prezydent Doliny Loary, Francois Bonneau, miał wyjaśniać, że "nie może utrzymywać relacji dyplomatycznych z ludźmi, którzy tak po prostu orzekają się za »strefą wolną od LGBT«, jawnie łamią prawa człowieka i odsuwają na bok część ludzkości".

Dzisiaj grzeje: 1. Okropna relacja turystki z Suntago Park of Poland. "Krzyczeliśmy, ale zero reakcji"
2. Polacy mogą masowo zarobić na koronawirusie. Wystarczy, że masz 22 zł, ale już wkrótce może być za późno

Zgodnie z ustaleniami Wyborczej, polityk miał stwierdzić, iż takie podejście województwa małopolskiego stwarza "realne zagrożenie dla szacunku do drugiego człowieka, poczucia bezpieczeństwa i wolności obywatela".

- Niewyobrażalnym jest dla mnie, że jedną uchwałą, ot tak, można odrzucić część ludzkości, odłożyć ją na bok - miał ocenić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Twórcy Kuchennych rewolucji chcieli ukryć porażającą prawdę przed widzami. Wszystko się wydało
  2. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie
  3. Poszedł na skargę do kierownika Suntago Park of Poland. Nagrał odpowiedź, niewiarygodne
  4. Pasażer z krakowskiego lotniska zapłaci ogromną karę. Nie można przewozić w bagażu rzeczy, które zapakował
  5. Tysiąc turystów uwięzionych. Nie mogą wyjść z hotelu na uwielbianej, europejskiej wyspie
  6. Wielkie wyróżnienie dla Łukasza Piszczka. Otrzymał je na specjalnych zasadach

Źródło:

Następny artykuł