francja referendumFot. Unsplash.com/ Element5 Digital

Będzie referendum ws. niepodległości. Podano datę, zaskakujące wiadomości docierają z Francji

Francja potwierdziła ostateczną datę referendum w sprawie niepodległości jednego z zamorskich terytoriów zależnych. Musiało zostać przełożone ze względu na epidemię koronawirusa. Nie jest to pierwsze takie głosowanie w tym miejscu.

Francja potwierdziła termin referendum niepodległościowego w jednym z zamorskich terytoriów zależnych. Nowa Kaledonia leży na Oceanie Spokojnym, około 1400 km na wschód od Australii i 1500 km na północny zachód od Nowej Zelandii. Jesienią odbędzie się tam referendum, które może przeważyć na niepodległości regionu.

Czarny scenariusz się spełnił. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził. Polacy nie będą zadowoleniCzarny scenariusz się spełnił. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził. Polacy nie będą zadowoleniCzytaj dalej

Francja: referendum w Nowej Kaledonii

Nowa Kaledonia organizuje referendum w sprawie odłączenia się od Francji. Obecnie wyspa jest terytorium zależnym od tego państwa, posiadającym status wspólnoty sui generis. Początkowo głosowanie miało odbyć się 6 września, jednak zostało przełożone ze wzgędu na pandemię koronawirusa.

Francuski rząd podał dziś nową datę referendum, które odbędzie się 4 października. Podobne głosowanie odbyło się w 2018 roku. Wtedy 56,4 procent mieszkańców opowiedziało się przeciw odłączeniu się od Francji. Prezydent Emmanuel Macron wyraził dumę z takiego wyniku twierdząc, że "wygrał duch dialogu".

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. O spacerze zapomnij, wraca zakaz wstępu do lasów. Na razie w jednym z województw

Zgodnie z podpisanym w 1998 roku porozumieniem z Numei, do roku 2022 przeprowadzone muszą być jeszcze dwa referenda niepodległościowe. Nowa Kaledonia została kolonią francuską w 1853 roku. Na mocy porozumienia stała się francuską "wspólnotą sui generis" o szerokiej autonomii. Rząd Francji reprezentowany jest na wyspie przez wysokiego komisarza mianowanego przez prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tomasz Adamek ujawnił, na kogo zamierza zagłosować w wyborach. Gigantyczne zaskoczenie, fani nie mieli pojęcia
  2. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"

źródło: onet.pl

Następny artykuł