Francja. Polak został aresztowanytwitter.com/Bulldozzorr (screen)

Nie mieści się w głowie, co wyrabiał Polak we Francji. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach

Francja to miejsce, w którym zaaresztowano polskiego turystę. Policja interweniowała, ponieważ Polak próbował złamać zasady bezpieczeństwa na jednej z atrakcji. O sprawie poinformowały francuskie media. Co chciał zrobić mężczyzna?

Francja. To tam pojechał Polak, który złamał zasady bezpieczeństwa. Mężczyzna próbował wspiąć się na wieżowiec w Paryżu. To jeden z najwyższych budynków w mieście. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie. Można je zobaczyć niżej.

345 osób straciło życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, ujawnili tegoroczny, tragiczny bilans po wakacjach345 osób straciło życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, ujawnili tegoroczny, tragiczny bilans po wakacjachCzytaj dalej

Francja. Aresztowany polski turysta

- Kiedy wyszłam ze stacji metra, zobaczyłam strażaków, policję. Myślałam, że dzieje się coś poważnego. [...] Ponieważ wszyscy mieli głowy uniesione w górę, więc i ja podniosłam wzrok. Zobaczyłam mężczyznę w białej koszulce, wspinającego się na wieżowiec gołymi rękami, bez liny i żadnych zabezpieczeń - powiedziała dla dziennika "Le Parisien" Claire, która była świadkiem całej sytuacji.

Mężczyznę udało się powstrzymać, kiedy był już w połowie drogi na szczyt budynku. Zrobił to ratownik, który spuścił się po linie i przechwycił Polaka. Udało mu się wciągnąć go na górę. Okazało się, że to Polak. Policja postanowiła go aresztować, a następnie przewieźć na komisariat.

Oficjalnie nie wiadomo, kim dokładnie jest zatrzymany. Znany youtuber Nicolas Mathieux, francuski influencer zajmujący się wspinaczkami, zasugerował jednak, jaka może być jego tożsamość. Według niego to Marcin Banot, który znany jest jako "polski Spider Man". Mężczyzna w 2019 roku w ten sam sposób wdrapał się na warszawski hotel Marriott.

Dzisiaj grzeje: 1. Będzie zmiana w zakazach dla wszystkich Polaków. Znamy termin
2. Radio Maryja nie odpuszcza. Tadeusz Rydzyk poszedł na wojnę, na antenie padły zadziwiające słowa
3. Wszyscy mieli nadzieję do ostatniej chwili. Niestety nie żyje, Zakopane w żałobie

Budynek, który próbował zdobyć Polak to Tour Montparnasse. To wieżowiec, który powstał na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Znajduje się w Paryżu. Ma 210 metrów wysokości, 59 pięter i jest drugim w kolejności najwyższym biurowcem w stolicy Francji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca autobusu podczas burzy zobaczył bezdomne psy. Bez wahania złamał wszystkie zasady
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Weszli do opuszczonego domu w środku lasu. Wewnątrz znaleźli rzeczy, o których nawet im się nie śniło
  4. Kasia Tusk pokazała, co robi na plaży. Wszyscy patrzą na 1 szczegół, fanki zielenieją z zazdrości
  5. Steffen Möller zabłysnął w "Europa da się lubić", nagle zapadł się pod ziemię. Wydało się, czym się dziś zajmuje
  6. Najpiękniejszy kot na świecie. Jest jedyny w swoim rodzaju

Źródło: RMF24

Następny artykuł