Francja skandal w MarsyliiFot. Pixabay.com/RDLH

Skandal w uwielbianym przez turystów mieście. Francja zdruzgotana, przez lata korzystano ze skażonej wody

Francja znalazła się na ustach całej Europy. Na jaw wyszło, do jak oburzającego procederu dochodziło tam przez całe lata. Aż trudno uwierzyć, że działo się to w mieście tak uwielbianym przez turystów.

Francja to jeden ze szczególnie lubianych przez turystów krajów Starego Kontynentu. Zarówno Francja, jak i inne, większe miasta odwiedzane są każdego dnia przez miliony podróżników z całego świata, a teraz na jaw wyszło, że w jednym z nich od lat dochodziło do oburzającego procederu. Ujawniono, że w Marsylii od blisko siedmiu lat władze ukrywały przed wszystkimi skażenie wody.

Obrazy Turysci.pl"Pacjentka 31" zarażała koronawirusem podczas nabożeństwa. Nie wiadomo, dlaczego była choraCzytaj dalej

Francja zdruzgotana po ujawnieniu skandalu

W środę merostwo Marsylii przyznało, że od dawna woda używana m.in. do podlewania kwiatów oraz napełniania basenów mogła być nieodpowiednia. Ujawniono, że jedna z miejscowych fabryk blisko 7 lat temu dopuściła się skażenia wód podziemnych bezwodnikiem chromowym, który uznawany jest za rakotwórczy. Jak podaje Interia, władze były przekonane, że zagrożenie zdrowia ludzkiego szybko minie.

Sytuacja była przeciągana w czasie aż do teraz. Ostatecznie w końcu wydano ostrzeżenie dla mieszkańców. Zalecono im, aby nie używali jej w przydomowych ogródkach warzywnych, nie wypełniali nią prywatnych basenów i nie podlewali drzew owocowych. Marsylia to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast. Przyjezdni korzystają tam z czasu wolnego na różne sposoby, potencjalne ryzyko jest więc bardzo duże.

  1. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
  2. Po porwaniu przez lawinę, Urubko wysłał niesamowicie smutną wiadomość. Podjął decyzję

Choć merostwo informuje, że zagrożenie dotyczy jedynie części ludności miasta, ekolodzy mają na ten temat zupełnie inne zdanie. Przypuszczają, że problem może być o wiele poważniejszy, niż przekazują to oficjalnie władze. Nie wiadomo również nadal, jak skażenie przez ostatnie 7 lat zdążyło wpłynąć na mieszkańców. Cała Francja, a przede wszystkim Marsylia, znalazła się na ustach całej Europy. Stowarzyszenia mieszkańców oraz organizacje ekologiczne już zapowiadają wytoczenie procesu osobom odpowiedzialnym za tę absurdalną i okropną sytuację.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małżeństwo postanowiło się rozstać po 19 latach razem. Po rozwodzie żona dostała od męża list, który wywołał u niej ciarki
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
  4. Po porwaniu przez lawinę, Urubko wysłał niesamowicie smutną wiadomość. Podjął decyzję
  5. Lawina uderzyła prosto w turystki. Akcja ratunkowa narciarzy została nagrana, dramatyczne chwile
  6. Gwiazdor reprezentacji Polski miał wypadek samochodowy. Nie zagra w Lidze Mistrzów

Źródło: Interia

Następny artykuł