Francja przywraca maseczki na terenie Paryża.Fot. Unsplash.com/Mika Baumeister (zdjęcie poglądowe)

Maseczki obowiązkowe na powietrzu od poniedziałku. Europejski kraj podjął decyzję

Francja podjęła decyzję co do przywrócenia obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jak na razie najnowsze rozporządzenie będzie obowiązywało wyłącznie w jednym mieście, które rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Francja już wcześniej wprowadziła nakaz noszenia maseczek na terenie kilkuset gmin, jednak teraz rozporządzenie obejmie konkretną aglomerację. Według relacji mediów rząd zdecydował o przywróceniu obowiązku zasłaniania ust i twarzy w konkretnych punktach metropolii. Tym samym, zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta będzie co najmniej utrudnione.

Dramat, za kilka dni miał mieć 26. urodziny. Nie żyje bardzo młody przewodnik górskiDramat, za kilka dni miał mieć 26. urodziny. Nie żyje bardzo młody przewodnik górskiCzytaj dalej

Francja ponownie w maseczkach. Przepis w kolejnym regionie

Jak podają dziennikarze TVN24, Francja wprowadza obowiązek noszenia maseczek w Paryżu. Według ustaleń krajowych mediów, przepis obejmuje bulwary nad Sekwaną i kanałem św. Marcina, oraz rynki, a także “inne miejsca, gdzie utrzymywanie dystansu jest utrudnione”. Reguła wejdzie w życie już w poniedziałek (10 sierpnia). Co ważne, nie tylko stolicę trzeba będzie zwiedzać w maseczkach.

Francja już wcześniej podjęła decyzję o przywróceniu obowiązku zakrywania ust i nosa również w przypadku Lille oraz Marsylii, a także na terenie kilkuset gmin w Bretanii. Co więcej, reguła obowiązuje już na atlantyckim wybrzeżu kraju, a od wczoraj (sobota, 8 sierpnia) również w kurorcie Saint Tropez nad Morzem Śródziemnym. Rozporządzenie dotyczy przede wszystkim bulwarów, plaż i bazarów.

Francja a sytuacja epidemiologiczna

Od początku pandemii Francja odnotowała łączną liczbę 198 tys. zachorowań na COVID-19. Jak na razie nie podano przyrostu dobowego (8-9 sierpnia), jednak wiadomo, że w całym kraju od ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego potwierdzono 82 836 tzw. ozdrowieńców. Niestety, krajowe Ministerstwo Zdrowia zarejestrowało również 30 324 ofiary śmiertelne. Pojawiła się też kwestia obowiązkowych testów.

Dzisiaj grzeje: 1. Maseczki obowiązkowe na powietrzu od poniedziałku. Europejski kraj podjął decyzję
2. Rozładuje ci się smartfon i zapłacisz karę 150 zł. Bezsensowny przepis będzie cię sporo kosztował

Co ważne, już na początku sierpnia Francja zapowiedziała wprowadzenie obowiązkowych testów na covid dla przyjezdnych z zagranicy. Jak na razie lista przewiduje wymóg wykonania badań osobom pochodzącym z Algierii, ZEA, Omanu, Kataru, Panamy, Peru, Madagaskaru, RPA, Izraela, Kuwejtu, Bahrajnu, Turcji, Serbii, Brazylii, Indii oraz USA. Wiadomo też, co z turystami z Polski.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła opalała się przy dzieciach. Nagle wydarzyło się coś nieoczekiwanego (FOTO)
  2. "Nasz nowy dom" i spalony dom nie są najgorszym scenariuszem. Katarzyna Dowbor ze łzami o zmarłych uczestnikach, smutne wspomnienia
  3. Wiemy jak Andrzej Duda zareagował na wiadomość o wypadku polskiego autokaru
  4. Wypadek autokaru z Polakami za granicą. 1 osoba nie żyje, 30 osób rannych
  5. 10 osób nie żyje, turyści wyskakiwali z okien. Dantejskie sceny w zagranicznym hotelu
  6. Kot godzinami ukrywał się pod kołyską dziecka. Wyszedł dopiero, gdy wszyscy zasnęli. Wszystko nagrała kamera

Źródło: TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł